fiyatları ne kadar oldu? İşte altında son durum

Giriş Tarihi: 6.3.2015 12:19 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:21
Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte altında son durum

Çeyrek bu haftanın en karlı kazanç kapılarından biri oldu. Geçtiğimiz hafta dalgalanma yaşayan bu hafta ise zirveyi tekrar zorluyor. 6 Mart çeyrek altın ne kadar oldu?

6 Mart'ta çeyrek fiyatlarında tekrar yükseliş başladı. Bu haftayı en karlı kullanan yatırımcısını mutlu ediyor. 6 Mart'ta çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

VATANDAŞ ÖNÜNÜ GÖREMİYOR

Türkiye'nin dünyada altına talep gösteren ilk 5 ülke arasında yer almasına rağmen son dönemlerde bu özelliğinden uzaklaşmaya başladığını anlatan Gülsoy, şunları kaydetti:

Altında zaman zaman durgunluk yaşanabilir ancak şu an dönemsel durgunluğun dışında bir sakinlik var. Esnafımızın büyük çoğunluğu masraflarını bile karşılayamıyor. Son 10 yılın en durgun dönemini yaşıyoruz diyebiliriz. Altındaki sürekli hareketlilik insanları tedirgin ediyor. Alım yapacak olanlar 'fiyatlar düşecek' diye beklerken, bozdurmak isteyenler de 'fiyatlar daha da artacak' düşüncesini taşıyor.

Vatandaşlar fiyatların nasıl bir seyir izleyeceğini bilemediği için alım satım yapmıyor. Son 3 aydır altın alım ve satımları neredeyse durma noktasına eldi. Altın piyasasında yaprak dahi kımıldamıyor. Vatandaşlar bir bekleyiş içerisinde, önünü görmek istiyor. Görmeyince de altına yönelik yapacağı işlemleri erteliyor.

Türkiye'de "düğüncü" ve "gurbetçi" mevsimi olarak adlandırılan yaz döneminde altın alışverişlerinin hızlandığını kaydeden Gülsoy, bu hareketlilikten kaynaklı çeyrekte bir iki liralık bir artış beklediklerini ifade etti.

Altının fiyatı yükseldiğinde art niyetli kişilerin devreye girdiğini ve sahtecilik olaylarında artış yaşandığını anlatan Gülsoy, "Sahte altını vatandaşlar ayırt edemez. Kuyumcular bile bazen ayırt edemiyor. Şüphelenilen altınlar ayar evlerine götürülüyor. O nedenle vatandaşların mutlaka güvendikleri kuyumculardan alım satım yapmalarını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte altında son durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN