Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat Katılım gün sayıyor

Ziraat Katılım'ı 29 Mayıs'ta açmayı planladıklarını söyleyen Genel Müdür Hüseyin Aydın "Kamu bankaları arasında ilk olacağız. Bu yılı 20 şubeyle tamamlamayı hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Ziraat Katılım gün sayıyor
Katılım bankacılığı için bir süredir hazırlıklarını sürdüren Ziraat Bankası'nda milat belli oldu. Bankanın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Kuracağımız bankanın adı Ziraat Katılım olacak. Açılışı 29 Mayıs'ta yapmayı planlıyoruz" dedi. Arap Bankalar Birliği ve Türkiye Bankalar Birliği işbirliğinde düzenlenen 5'inci Arap- Türk Ekonomi Diyaloğu Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, kurulacak katılım bankası ve gelecek planlarına ilişkin bilgiler verdi. Ziraat Katılım'ın tüzel kişiliğinin oluştuğunu belirten Aydın, "Ziraat Katılım'ın logosunda ise Ziraat Bankası renklerine yakın kırmızıyı kullanıyoruz. Amblemi aynı şekilde başağa benzer olacak" diye konuştu.

MERKEZİ EMİNÖNÜ OLACAK
Kamu bankaları arasında katılım bankasını ilk Ziraat'in açacağını ifade eden Hüseyin Aydın, Ziraat Katılım olarak bu yılı 20 şubeyle kapatmayı planladıklarını vurguladı. Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: "Yıllar itibarıyla bu sayı artacaktır. Bankanın sermayesi 300 milyon dolar karşılığı 675 milyon TL olacak. Genel müdürlük binası ise Eminönü Bahçekapı'da bulunacak."

350 KİŞİYE İŞ VERECEK
Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Osman Arslan'ın şu anda katılım bankasının kuruluş çalışmalarını bizzat yönettiğini ifade eden Hüseyin Aydın'ın verdiği bilgilere göre deneyimli bir ekip şu anda açılış öncesi hazırlıklar üzerinde çalışıyor. Ziraat Katılım'da ilk etapta genel müdürlük ve şubelerle birlikte 300-350 civarında personel istihdam edilecek. Hüseyin Aydın, katılım bankasının sermayesine ilişkin ise şu bilgileri verdi: "Hazine'den gelen 300 milyon dolar karşılığı 675 milyon TL'yi aldık, aynı gün Ziraat Katılım'a aktardık. Para Ziraat Bankası'nda kalmadı."

KâRI 4 MİLYAR LİRAYI GEÇECEK
Ziraat Bankası'nın kârını geçen yıl ilk kez 4 milyar liranın üzerine çıkardığını ve 2015'te de aynı rakamı hedeflediklerini anlatan Aydın, yurtdışı projelerini de açıkladı. Aydın, "Azerbaycan'da yeni lisans aldık, yetiştirebilirsek açılışını yapacağız. Ayrıca Karadağ ve Kosova'da da açılış yapacağız" dedi. Bu yıl ayrıca Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nı (GYO) devreye alacaklarını söyleyen Aydın şöyle konuştu: "Her şey hazır. Ataşehir'deki inşaatın bitmesini bekliyoruz. En büyük getiri bu bina. Herkeste var, bizde de olacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat Katılım gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN