Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ, 50 bin kişiyi ev sahibi yapacak

Giriş Tarihi: 8.3.2015
TOKİ, 50 bin kişiyi ev sahibi yapacak
TOKİ Başkanı Ergün Turan, ilk iki ayda 11 bin konutun ihalesi gerçekleştirdiklerini, yıl sonuna kadar bu sayının 50 bini aşmasını hedeflediklerini bildirdi. Turan, Gaziantep'teki kentsel dönüşüm alanlarında yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, orta ve alt gelir grubundaki vatandaşları bütçeyi zorlamayacak rakamlarla ev sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda Türkiye'nin dört bir yanında yoğun çalışmalar yürüttüklerini anlatan Ergün Turan, "Her geçen gün önemli adımlar atarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

HEDEF NİTELİKLİ SOSYAL KONUT

Türkiye'nin farklı bölgelerinden yoğun talep aldıklarını dile getiren Başkan Turan, şöyle konuştu: "Bu taleplere cevap verebilmenin arzusu içerisindeyiz. Bu durumda yılın sadece ilk 2 ayını kapsayan ocak ve şubat döneminde 11 bin konut ihale ettik. İnşallah en kısa sürede bunları tamamlayacağız. Bu arzuyla çalışmalarımızı sürdürürken, öte yandan da yeni konut alanları oluşturma gayretindeyiz. İnşallah sene sonuna kadar 50 bin konutu aşmış olacağız." TOKİ olarak sadece bina yapmakla yetinmediklerine dikkati çeken Turan, "Sadece insanlara ev yapmıyoruz. Tam anlamıyla nitelikli sosyal konut inşa ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki inşaatlarımızda da nitelikli sosyal konut anlayışımıza devam edeceğiz" dedi.

ÜST GELİR GRUBUYLA İLGİLENMİYORUZ
Turan, zaman zaman üst gelir grubundan da konut talebiyle karşılaştıklarını söyledi. Ancak TOKİ'nin en önemli görevi ve misyonunun konut edinmede sorun yaşayan, orta ve alt gelir grubundaki vatandaşları konut sahibi yapmak olduğuna işaret eden Turan, "Üst gelir grubunun konutlarıyla ilgilenmiyoruz. Çünkü biz insanları 400- 500 lira taksitlerle konut sahibi yapmanın derdine düşmüş durumdayız. Bu yöndeki çalışmalarımız da sürecek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ, 50 bin kişiyi ev sahibi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN