SSK Hizmet dökümü ve gün sorgulama

Giriş Tarihi: 16.3.2015 18:52 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 18:57
SSK Hizmet dökümü ve gün sorgulama

SGK tarafından internet üzerinden oluşturulan online hizmetler sayesinde SSK gün sorgulama ve SGK tescil öğrenme işelemlerine online olarak ulaşılması mümkün hale geldi. Artık SSK gün sorgulama ile SSK tescil kaydı sorgulama işlemlerini internet üzerinden yaparak bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir ve sigortanız ile ilgili bilgilere hızlıca erişebilirsiniz. Bu konudaki detaylı bilgilere ulaşmak için haberimizden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu'na gelmesine gerek kalmadan bilgi alması amacıyla açılan E-SGM portalı, bu tür konularda bilgi almak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Bu doğrultuda siz de E-SGM portalına giriş yaparak tüm bu hizmetlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Tescil Sorgulama


Tescil sorgulaması yapmak isteyen kişilerin ilk olarak E-SGM portalına giriş yapması gerekmektedir. Ardından açılan menü üzerinden tescil bölümünden yararlanılması gerekir. Bu tescil menüsünde 4A, 4B ve 4C için ayrı ayrı sorgulama ekranları açılmış durumdadır. Bu nedenle kişilerin 4A, 4B ve 4C olmak üzere sigorta türlerine göre bu seçeneklerden birisi seçmesi gerekmektedir. Bu seçimi yaptıktan sonra tescil ile ilgili açılacak yeni sayfa üzerinden tescil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Özellikle 4C için yapılan emekli ve çalışan ayrımına da kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Tescil ile ilgili yapılacak tüm işlemler bunlarla sınırlıdır ve bu kadar basittir. Bu bakımdan tüm vatandaşlar zorlanmadan E-SGM üzerinden bu işlemleri yapabilmektedir. Bunun yanında sadece tescil sorgulama değil, hizmet dökümü, prim sorgulama gibi diğer hizmetler için de E-SGM portalı bu şekilde kullanılabilir.

Haberde de belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden SSK tescil kaydı sorgulama yaparak tescil ile ilgili tüm işlemleriniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tescil ile ilgili yaşanan herhangi bir sorunda, Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yaparak durum ile ilgili yardım almanız yeterli olacaktır. E-SGM portalı tüm vatandaşlara açık bir portal olduğu için bu imkandan tüm vatandaşlar yararlanarak bu konudaki bilgilere erişim sağlayabilmektedir.

SGK, SSK VE DİĞER TÜM İŞLEMLERİNİZDE BU LİNKİ KULLANABİLİRSİNİZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SSK Hizmet dökümü ve gün sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN