Citibank: Türkiye'de yatırım devam edecek

Akbank'taki azınlık hisselerini satma kararıyla Türkiye yatırımları sorgulanan Citibank'tan 'devam' sinyali geldi. CEO Akçaoğlu, "40 yıldır buradayız, çıkış yok" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Citibank: Türkiye'de yatırım devam edecek
Citibank CEO'su Serra Akçaoğlu, Akbank ile yaptıkları ortaklığın çok saygın bir birliktelik olduğunu belirterek, çıkış kararının Türkiye ya da Akbank ile ilgisi bulunmadığını söyledi. Akçaoğlu, "Citi, dünya çapında azınlıkta olduğu yatırımlardan çıkıyor. Akbank'ta da yüzde 10'un altında. Şirketimiz 40 yıldır bu piyasada ve eskiden de olduğu gibi yatırımlarımıza devam edeceğiz" dedi.

YABANCIL AR GELMEK İS TİYOR

Akçaoğlu, gelişmekte olan ekonomilerde birçok yatırım fırsatı ortaya çıktığını, yatırımcıların bu nedenle Türkiye'ye gelmek istediklerini vurguladı. Akçaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Citi'nin dünya çapındaki müşterileri bölge merkezini Türkiye'ye taşımak istiyor. Yabancı yatırımcılar orta ve uzun vadeli baktığı için Türkiye'de büyük bir potansiyel görüyor. Biz de onlara 'gelin ülkemizi keşfedin' diyoruz." Citibank olarak Türkiye'de dış ticaret ve nakit yönetiminde büyüme planları yaptıklarını söyleyen CEO Akçaoğlu, Türkiye'de 500 kişilik operasyonla faaliyet gösterdiklerinin altını çizdi. Önümüzdeki dönemde Türkiye'yle ilgili planlarını da anlatan Akçaoğlu, "8 dış ticaret merkezimiz var. Bundan sonra Citi'nin stratejisinde bu dış ticaret merkezlerini daha çok göreceksiniz. Amacımız gelişmiş ürün ve hizmetleri Türkiye'ye getirebilmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Citibank: Türkiye'de yatırım devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN