Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnşaattan piyasaya 10 milyar

İhaleleri talep rekoru kıran Emlak Konut yeni hamleler için gün sayıyor. Genel Müdür Kurum, "2.5 ay içinde yapılacak 5-6 ihaleden piyasaya toplam 10 milyar lira akacak" dedi

Giriş Tarihi: 24.3.2015
İnşaattan piyasaya 10 milyar
düzenlediği ihalelerle sektörü hareketlendirmeye devam ediyor. Yılbaşından bu yana İstinye ve Kayabaşı 5. Etap'larıyla rekor fiyatlar yakalayan Emlak Konut, yeni ihalelerin hazırlığında. Seçim dönemine kadar yapılan ihalelerle piyasaya 10 milyar liralık para girişi olacağını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "İstinye ihalesi 3.6, Kayabaşı 5. Etap ise 1 milyar liralık gelir elde getirecek. 5-6 ihalenin daha hazırlığındayız. Bizim payımız da 3-3.5 milyar olur diye düşünüyoruz" dedi. Bu ihalelerin yarattığı iş hacmiyle 250 sektörün hareketleneceğini anlatan Kurum, istihdamı artıran bu tür projelere ihtiyaç olduğunu vurguladı. İhale rakamlarının yüksek olduğu yönündeki eleştirilere de yanıt veren Murat Kurum şöyle konuştu: "Yoğun katılım sektöre talebin yüksek olduğunu gösteriyor. Emlak Konut'un bir değeri var. Bu taleple birlikte oran yükseliyor. Bunu da ihale belirliyor. Artan rakamlar bu ülkenin geleceğine, istikrarına olan güveni gösteriyor. Kimse durduk yere bu fiyatları vermez."

HEDEFTE ANKARA VAR
Ankara'ya odaklandıklarının altını çizen Kurum, Yenimahalle ve Mühye'de 3 bin 500 konutluk proje yapılacağını söyledi. Kurum ayrıca Niğde, Denizli, Nevşehir, Eskişehir, Bursa ve Konya'dan da arazi aldıklarını ve hazırlıklara başladıklarını iffade etti.

ÇOĞUNLUK OTURUM AMAÇLI ALIYOR
Yeni İstanbul'un merkezi Başakşehir'de Emlak Konut GYO'nun İntaya&EYG&İntes iş ortaklığıyla başlattığı EVvel İstanbul projesinde de satışlar sürüyor. Projenin örnek dairesi bu ay açıldı. EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kayaşehir'e sadece alt ve orta değil üst gelir grubundan da talep olduğunu söyledi. Çelik, EVvel İstanbul projesindeki alımların yüzde 7'sinin yatırımcı, yüzde 93'ünün de oturum amacıyla gelenlerden oluştuğunu kaydetti.

ORTA VE ALT GELİRE KONUT
İstanbul'da orta ve alt gelir grubunu hedeflediklerini belirten Murat Kurum şöyle konuştu: "Kayaşehir 6. Etap, Hoşdere ve Kağıthane Huzur Mahallesi'nde ihaleye çıkacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaattan piyasaya 10 milyar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN