Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın 2 büyük şirketi birleşiyor!

3G Capital ve Warren Buffett Foods Group’la markası aracılığıyla birleşmeye hazırlanıyor. 2015 yılının en büyük anlaşmalarından biri olacak olayın sonunda ortaya çıkacak şirketin toplam karının 28 milyar dolar olacağı ifade edildi.

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:12
Dünyanın 2 büyük şirketi birleşiyor!
3G Capital ve Warren Buffett Foods Group'la markası aracılığıyla birleşmeye hazırlanıyor. 2015 yılının en büyük anlaşmalarından biri olacak olayın sonunda ortaya çıkacak şirketin toplam karının 28 milyar dolar olacağı ifade edildi. Birleşme sonucu ortaya çıkacak yeni şirket dünyanın en büyük gıda firmalarından biri olacak.

Heinz ve Kraft şirketleri birleşecek. Ortaya çıkacak olan yeni firmanın yüzde 49'u Kraft hissedarlarına ait olacak. Kraft'la birleşme için Heinz 10 milyar dolar ödeyecek. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Berkshire Hathaway'in sahibi Warren Buffett, "Bu tam benim istediğim gibi bir iş. Dünyanın iki büyük şirketi birleşiyor" diye konuştu.

23 MİLYAR DOLARA SATIN ALMIŞTI

İki şirketin birleşmesi kurumların maliyetlerini azaltacak ve aynı zamanda karlılıklarını artıracak. 2013 yılının şubat ayında Buffett ile 3G Capital larıyla ünlü Heinz'ı 23 milyar dolara satın almıştı.

Kaynak: Financial times
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın 2 büyük şirketi birleşiyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN