Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni zengini yakalayan ihya oldu

Giriş Tarihi: 25.3.2015
Yeni zengini yakalayan ihya oldu

Ünlü moda fuarı Premiere Vision'un CEO'su Philippe Pasquet, Avrupa durgunluk yaşamasına rağmen özellikle dünyada ortaya çıkan yeni zenginleri yakalayan LVMH, Hermes, Zara gibi markaların kriz yaşamadığını söyledi

Dünyanın en prestijli kumaş fuarlarından biri olarak kabul edilen Premiere Vision'un CEO'su Philippe Pasquet, "Müthiş bir potansiyeli var" dediği Türkiye pazarında etkinliğini artırmak için ikinci kez fuar düzenlediklerini söyledi. Özellikle üretim, tüketim ve tasarımdan oluşan üçlü sac ayağından dolayı İstanbul'u bölgenin 'moda hub'ı haline getirdiklerini vurgulayan Pasquet, "Üretici ülkeler zevk sahibi de oluyor. Bunun yanında moda haftası düzenleyen, genç tasarımcıları destekleyen ülkeler bizim için her zaman cazip. Türkiye de o ülkelerden biri" dedi.

LÜKSÜN CİROSU UÇTU
Avrupa'da krizin geride kaldığını ve beklentilerin pozitife döndüğünü vurgulayan Pasquet, değişen dünyada ortaya çıkan yeni zenginleri yakalayan markaların kriz yaşamadığını kaydetti. Pasquet, "LVMH, Hermes, Zara gibi markalar krizden hiç etkilenmediler. Kriz olduğunda dünyada lüks tüketimin arttığına şahit olduk. Markalar inanılmaz cirolar elde etti. Dolayısıyla tek bir bölgeye odaklanmayıp dünyaya iş yapan markalar para kazanmaya devam ediyor" dedi.

RUSYA ARTIK ÜRETİCİ DEĞİL
Krizden bu yana üretim yerlerinin değiştiğini Avrupa ve Amerikalı markaların taşımaya verdikleri yüksek rakamları artık ödemek istemediklerini vurgulayan Pasquet, "Hem bütçe hem de zamandan kazanmak isteyen ülkeler daha yakın coğrafyaları tercih ediyor. Bu noktada Türkiye'nin konumu kritik öneme sahip" dedi. Rusya'daki durgunluğun ise özellikle tekstil sektöründe beklenen bir kriz olduğunun altını çizen Pasquet, ülkenin artık moda tarafında üretici bir kimliği olmadığını, 2015 sonuna doğru bir toparlanma beklediğini ifade etti. Pasquet, Rusya'daki kan kaybı sonrası siparişlerin bir bölümünün Türkiye'ye kaydığını da vurguladı.

KIYAFETLERDE SPOR VE DOĞA ETKİSİ
PremIere Vision Moda Direktörü Pascaline Wilhelm ise 2016 ilkbahar/yaz trendleri ile ilgili bilgi verdi. Dış giyim ve gömlekliklerde, özellikle şehirli giyimde, bitkisel bir karakter olduğunu dile getiren Wilhelm, şık kadın giyiminde ise net ve sofistike jakar ve brodelerin ön planda olduğunu söyledi. Tişört ve sweatshirtlerdeki doğal görünüm için kusurlu görünümlü ipliklerle üretilen örme kumaşlar kullanıldığına dikkat çeken Wilhelm, "Aksesuvarda ise parlatılmış ahşap düğmeler ve net görünümlü etiketler sezonun diğer öne çıkanları" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni zengini yakalayan ihya oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN