Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çürük elmaları ayıklayın

Pazarcılara "Sizden beklentim, aranızdaki çürük elmaları ayıklayıp yola devam etmenizdir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar yerlerinin diğer günlerde farklı amaçlarla kullanılmasını önerdi

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Çürük elmaları ayıklayın
Ankara'da 'Pazarcı Esnaf Buluşması'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazarcılara "Sizlerden beklentim, varsa aranızdaki çürük elmaları ayıklayıp bu yola devam etmenizdir. Bu şekilde devam ederseniz insanlar markete AVM'ye değil pazaryerine gelir" diye seslendi. Erdoğan, pazar yerlerinin diğer günlerde farklı amaçlarla kullanılması önerisinde de bulundu.

2001 ACI BİR HATIRA

Geçmişte esnaf ve sanatkârların çok zor günler yaşadığını, sıkıntılı dönemlerden geçtiğini kaydeden Erdoğan, "2001'de sokağa çıkarak eylem yaptılar. İstikrar ve güven ortamının kaybolduğu o kötü dönem, bugün sadece acı bir hatıra olarak hafızalarda" dedi. Esnafın kullandığı kredinin faiz oranının yüzde 4-5 düzeyine düşürüldüğünü hatırlatan Erdoğan, "Böylece esnafımızın, Halkbank ve Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandığı kredilerin miktarını, 2002'deki 153 milyon lira seviyesinden bugün 12 milyar 600 milyon lira düzeyine çıkardık" diye konuştu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ise sosyete ve organik ürün pazarlarında denetime başladıklarını söyledi. Canikli, pazar yerleri ve pazarcılar ile alışveriş merkezlerini zorlayan bir rekabet ortamının oluştuğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çürük elmaları ayıklayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN