İzmir Fuar Merkezi’nde skandal

İnşaatı yıllardır süren ve Türkiye’nin en büyüğü olan İzmir Fuar Merkezi, mermer ve doğal taş fuarıyla açıldı. ’nun katıldığı açılış töreni CHP mitingine dönüşürken, İzmir Vali Yardımcısı açılışta konuşturulmadı.

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:11 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:40
İzmir Fuar Merkezi’nde skandal
Fuar yönetiminin partizanca tutumu katılımcıları rahatsız etti.
İzmir, mermer ve doğaltaş MARBLE, bu yıl metraj olarak yüzde 168, katılımcı sayısı olarak yüzde 31 ve stant sayısı olarak yüzde 64 oranında büyüdü. İzmir Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nda, 27 ülkeden 373'ü yabancı olmak üzere toplam 1562 katılımcı ürünlerini sergiliyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK FUAR ALANI

Toplam 119 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda, mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alıyor. Fuarda, ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere 15 bin ton doğaltaş, toplam 784 adet blok sergileniyor. Sadece profesyonellere açık olan fuar, 28 Mart 2015 tarihinde sonra erecek.

CHP'NİN GÖVDE GÖSTERİSİNE DÖNÜŞTÜ

21'incisi düzenlenen fuar, CHP Genel Başkanı 'nun katılımıyla gerçekleşti. Izmir Vali Yardımcısı'nın yapmak istediği konuşma ise CHP'lilerin tepkileri nedeniyle gerçekleşmedi. Açılışın CHP'nin gövde gösterisine dönüşmesi fuara katılan mermer firmalarını rahatsız etti.


SEKTÖR ALTERNATİF ORGANİZASYONLARA YÖNELMEK ZORUNDA KALACAK

Sektörün bu şekilde politize edilmesini istemeyen mermerciler, İzmir Fuarı'nın bu yaklaşımla zarar göreceğini ve sektörün alternatif organizasyonlara yönelmek zorunda kalacağını ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Fuar Merkezi’nde skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN