Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'a 90 bin yeni konut geliyor!

Megakent İstanbul'da 100 ve üzerindeki büyüklüğe sahip markalı konut projelerine bakıldığında 2017 yılının sonuna kadar 89 bin 499 konutun tamamlanacağı öngörülüyor.

Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:22
İstanbul'a 90 bin yeni konut geliyor!
İstanbul'daki bu büyük konut stoğunun 55 bin 844'ü Avrupa yakasında, 33 bin 655'i ise Anadolu yakasında hayat bulacak. İstanbul'un Anadolu yakasının yıldızı projeleriyle öne çıkan Kartal olarak göze çarpıyor. Kartal'daki eski fabrika arazileri ile sitelerin yıkılmasıyla birlikte markalı yeni konut projeleri hayata geçiriliyor. Kartal'ın yanı sıra Tuzla, Kurtköy'ün yanı sıra Üsküdar Metrosu ile 3'üncü köprü bağlantı yolları projelerinin hayata geçmesiyle ulaşımın kolaylaşacağı için şimdiden geliştirilmeye başlanan Sancaktepe bölgesi öne çıkıyor.

ESENYURT'UN YILDIZI YENİDEN PARLIYOR

Daha önce imar sorunları nedeniyle mağduriyetlerin yaşandığı , 21 bin 372 yeni konuta ev sahipliği yaparken, bölgede fiyatlar hızla artıyor.İstanbul'da en fazla konut projesine başlanılan yerleşim olarak; geçmişte yaşanan imar problemleri nedeniyle projelerin yarıda kaldığı ve buralarda daire almak için para yatıran yerli yabancı yatırımcıların mağdur olduğu Esenyurt öne çıkıyor. Bölge, mevcut sorunların çözülmesiyle birlikte şirketlerin ardı ardına proje açıkladıkları, alıcı kesimin ise metrekaresi 2500-3500 lira aralığmdaki konutlara talep gösterdiği yer haline geldi. Esenyurt'un ardından sırayla , Bahçeşehir ve Ispartakule gibi alanlar yeni konut alanları olarak öne çıkıyor. Şu anda Emlak Konut GYO ve Kiptaş eliyle 4178 konutun geliştirildiği fakat üçüncü köprü ve havalimanı gibi projelerin hayata geçirilmesiyle daha büyük bir alana yayılacak Hadımköy ise İstanbul'un Avrupa yakasının gelişecek bölgeleri arasında yer alıyor.

Kaynak:Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'a 90 bin yeni konut geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN