Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li belediyenin uluslararası fuarı skandala dönüştü

21. si düzenlenen uluslar arası doğal taş fuarın açılışı siyasi Show ile başlamış, İzmir valisi fuarın açılışına gelen CHP’lilere yuhalatılmıştı. Kemal Kılıçlaroğlu tarafından CHP’nin başarısı olarak gösterilen yeni fuar alanı katılımcılara yaşattığı sorunlarla fiyaskoya dönüştü

Giriş Tarihi: 29.3.2015 11:03 Güncelleme Tarihi: 29.3.2015 11:48
CHP'li belediyenin uluslararası fuarı skandala dönüştü
ULUSLARARASI FUARDA TELEFON ÇEKMEDİ, İNTERNET ÇALIŞMADI!

Bir uluslararası fuar olmasına rağmen cep telefonu ve internetin fuar boyunca çalışmaması ülkemiz adına çağ dışı bir görüntü sergiledi. Fuar idaresinin GSM operatörleriyle anlaşmaya varmaması internet ve telefonların çalışmamasına sebep oldu.

STANTLARI SU BASTI!

Yurtdışında gelen ziyaretçilerine ulaşamayan stant sahipleri bu duruma tepki gösterdiler. Telefonların ve internetin çalışmadığı bir fuarın nasıl uluslararası fuar olabileceğini soran mermerciler, bir fuar alanında çözülmesi gereken en önemli sorunun telefon ve internet olduğunu belirttiler.
Alt yapı eksiklikleri fuar boyunca hem katılımcıları hem de stant sahiplerini etkiledi. Binadaki eksiklerin yanında zemin kaplamalarını eksik betondan dolayı yerinden oynaması, taşlar arasına giren sudan dolayı insanların yürümesine engel olduğu görüldü.

Tuvaletlerde yaşanan eksiklikleri, bir de stantlara su basması eklendi. Stant sahipleri müşterileriyle ilgilenmek yerine ayakkabılarını çıkartıp takım elbiseleriyle stantlarına basan suları tahliye etmeye çalıştılar.


ZİYARETÇİLER FUARI GEZEMEDİ

Fuar alanını sorunlarından birisi de binaların diğer başarılı fuarların aksine kademeli olması oldu. Meyilli bir araziye yapılan fuar alanında binalar arasında da yükseklik farkları oluştu. Ziyaretçilerin yönlendirme yeterli olmaması ve kot farkından dolayı yukarıda kalan stantlara daha az gitmesine sebep oldu. Özellikle Mermer makinalarının sergilendiği standının olduğu bölümü ziyaretçiler bulunamadı. Holleri içindeki geçişlerin dar olması aynı hol içinde arkada kalan stantların fark edilmemesine ve ziyaretçilerin bu yerleri gezmemesine sebep oldu.
Birçok firmanın farklı isimlerle birden fazla standının olması ve yer yer fuar alanın içinde boşlukların olması rağmen bazı firmalara yer olmadığı gerekçesiyle yer verilmemesi de tepki toplayan diğer bir konu oldu.

MERMEK SEKTÖRÜ CHP PARTİZANLIĞINA KURBAN EDİLDİ

Mermer sektörünün partizanlığa kurban edilmesinin yanlış olduğunu ifade eden mermerciler, binlerce EURO ödeyerek yer tuttuklarını, fakat çağ dışı bir fuarla karşı karşıya kaldıklarını, sektörün bu zihniyete mahkum olmaması ve bir çıkış yolu bulması gerektiğini söylediler.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li belediyenin uluslararası fuarı skandala dönüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN