Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmzası 5 milyon bonusu 65 milyon $

Teknoloji devi Google bomba bir transfere imza attı. Şirketin yeni CFO'su Ruth Porat'ın imzası 5 milyon dolar, transferi ise 70 milyon doları buldu

Giriş Tarihi: 30.3.2015
İmzası 5 milyon bonusu 65 milyon $
Google, Wall Street'ten Silikon Vadisi'ne üst düzey bir yöneticiyi transfer etmenin oldukça pahalı olduğunu tüm iş dünyasına gösterdi. Google, finans operasyonlarının başına yatırım bankası Morgan Stanley'den Ruth Porat'ı 70 milyon dolara getirdi. 2010'dan bu yana Morgan Stanley'de CFO görevinde bulunan Porat, yeni görevine 26 Mayıs 2015'te başlayacak. Wall Street'in en güçlü kadınlarından biri olan Porat, daha imza atar atmaz 5 milyon dolar nakit ödeme aldı. Bonuslarla birlikte aldığı para 70 milyon doları bulacak olan Porat'ın maaşı ise 650 bin dolar olacak. Bu dudak uçuklatan transferin arkasında yatan sebep şirketin harcama kalemlerini, vergi ödemelerini azaltarak daha çok tasarruf etmesini sağlamak ve mevcut kazançlarını artırmak.

REKOR TRANSFER
Porat, 5 milyon dolar imza sonrası nakit, 25 milyon dolar bonus ve 40 milyon dolar Google hisseleriyle toplam 70 milyon dolarlık transferle yeni bir rekora imza attı. 1987 yılından bu yana Morgan Stanley'de çalışan Porat, doğrudan şirketin CEO'su ve kurucusu Larry Page'e bağlı olarak çalışacak. Ayrıca Morgan Stanley Porat'a 2013 yılı tazminat paketinin bir parçası olarak 1 milyon dolar öderken, banka 2014'te Porat için ne kadar ödeme yaptığını henüz açıklamadı. Google'ın emekli olacak olan mevcut CFO'su Patrick Pichette ise 2008'de 450 bin dolar maaş ile başlamış ve bonus olarak 1 milyon dolar elde etmişti. Pichette 2013'te 650 bin dolar maaş aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmzası 5 milyon bonusu 65 milyon $
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN