Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyası istikrarın devam etmesini ister

Giriş Tarihi: 31.3.2015
İş dünyası istikrarın devam etmesini ister

Anadolu Grubu'nun patronu , genel seçim sonrası için istikrar vurgusu yaptı. İşsizlik sorunuyla ilgili olarak Özilhan, "Bunu çözmek için % 7 büyüme şart" dedi

Haziran'da yapılacak genel seçimler iş dünyasında da "istikrar" vurgusunu öne çıkardı. Anadolu Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı , "İşadamı istikrar ister. Ben de seçimlerden sonra istikrarın sürmesini temenni ediyorum" dedi. Türkiye'nin uzun yıllardır cari açık ve işsizlik sorunuyla yaşadığına vurgu yapan Özilhan, "İşsizlikle mücadele etmemiz için ekonominin her yıl en az yüzde 7 büyümesi gerekiyor. Bu seviyede bir büyüme işsizliği azaltır. Bu sorunu çözebilecek bir ülkeyiz" dedi. Özilhan, cari açık konusunda yatırım teşviklerinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Bu çalışmayla büyümeyi artıracak, cari açığı düşürecek teşvik metodları geliştirilmeli" dedi.

4-5 ülkeyi kaldırırız

Coca-Cola İçecek'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Tuncay Özilhan, şu anda 10 ülkede faaliyette olduklarını hatırlattı. Özilhan, "Halen 1.2 milyar kasalık satış yapıyoruz. Oysa bu rakamın üzerinde potansiyelimiz var. 4-5 ülkeyi daha kaldırabiliriz" dedi. Özilhan, son 10 yılda 2 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını vurgulayarak, "3 yıllık süreçte 1 milyar dolara yakın yatırım planımız var" dedi. Coca-Cola İçecek'in CEO'su Burak Başarır ise Türkiye çapında 300 bin satış noktasına sahip olduklarını belirtti.

Hazirandaki seçimde satış artar

Seçimin iç piyasa satışlarını artırmasını beklediklerini vurgulayan Başarır, "Gazlı içecekler tüketicinin alışveriş listesinde yer almaz. Kişi o anki durumuna veya havanın sıcak olması gibi dış etkenlere göre alıp almamaya karar veriyor. Bir de tüketiciler ruh hallerinin daha iyi olduğu dönemlerde daha çok içecek tüketiyor. Bu nedenle seçimin bizi pozitif etkilemesini bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası istikrarın devam etmesini ister
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN