Kardelen girişimci oldu

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Kardelen girişimci oldu

Kardelenler'le 15 yıl önce Türkiye'de kız çocuklarının eğitim eşitliğine dikkat çeken Turkcell, kadın girişimcileri destekleyerek 300 bin kişinin hayatına dokunuyor

Türkiye'nin geleceğine değer katmayı hedefleyen Turkcell, topluma yönelik projelerinde sosyal, ekonomik ve çevresel konuları ön plana çıkarıyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, "Teknolojimizin ve şirketimizin gücünü Türkiye için, insanımız için çalışmaya adıyoruz" sözleriyle şirketin bu konudaki bakış açısını anlattı. Bugüne kadar eğitim, spor, kültür-sanat ve çevre alanlarında gerek sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarını anlatan Sevilengül, "kurumsal üniversitemiz" olarak nitelendirdiği Turkcell Dijital Akademi'yi de içeriğini zenginleştirerek tüm Turkcell'lilere açtıklarını vurguladı.

KADINA DESTEK
Kadınlar, Turkcell'in sosyal projelerinde pozitif ayrımcılıkla ödüllendirilen öncelikli grup. 2012'de hayata geçirilen Ekonomiye Kadın Gücü projesi de bunun kanıtı. Dar gelirli girişimci kadınların işlerini büyütmeleri ya da iş sahibi olmaları amacıyla Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın himayesinde başlayan proje kapsamında mikro krediler verildi. Burak Sevilengül ayrıca satış, pazarlama ve teknoloji desteği de verilen kadınların nesil girişimcilere dönüştürüldüğünü ifade etti. Ekonomiye Kadın Gücü projesi ile 69 ilde 70 bin girişimci kadına mikrokredi desteği sağlandı. 1 milyon TL'yi aşan kredi desteğiyle, aileleriyle birlikte 300 bin kişinin hayatına dokunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardelen girişimci oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN