Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülker'den çocuklar için 8 yılda 33 milyon

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Ülker'den çocuklar için 8 yılda 33 milyon

Toplumsal projelerinin odağına çocukları alan Ülker, bugüne kadar 2 milyondan fazla insana dokundu. Projeler için toplam 33 milyon TL'lik bütçe ayrı

Yıldız Holding'in sosyal sorumluluk projelerinin odağında çocuklara yönelik çalışmalar yer alıyor. Projeler spor, sanat ve dengeli beslenme olarak üç başlık altında yürütülüyor. "Ülker Çocuk Sinema Şenliği ve Ülker Çocuk Sanat Atölyesi" ile çocukların sosyal ve kültürel, "Yemekte Denge" ile beslenme ve "Çocuklar için Futbol" projeleriyle de spor alanlarında gelişimine katkıda bulunmak hedefleniyor. Sekiz yıldır sürdürülen projelere bugüne kadar 33 milyon liralık bütçe ayıran Ülker, bu sayede 2 milyondan fazla çocuğun hayatına dokundu.

ÜLKER FUTBOL KÖYLERİ
Sporda "Çocuklar İçin Futbol", en fazla bütçe ayrılan sosyal sorumluluk projelerinin başında geliyor. 2007'de başlayan projeye bugüne kadar 20 milyon liraya yakın bütçe aktarıldığını belirten Yıldız Holding Kurumsal İletişim GenelMüdürü Bahar Erbengi, bu sayede 272 bin 500'ü aşkın çocuğa spor yapma imkânı sağladıklarını söyledi. Projenin en büyük ayağının, yaz aylarında açılan Futbol Köyleri olduğunu söyleyen Erbengi, "Burası sporu seven, çok yönlü düşünen bireylerin yanı sıra, iyi futbolcuların yetiştirildiği bir yetenek havuzu olarak konumlanmış durumda" dedi.

SİNEMADA ÇOCUK VAR
Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu alandaki örnek projelerden biri. 2008'de başlatılan projeyle bugüne kadar 850 bin çocuğa ulaşıldı. Türkiye'nin en geniş kapsamlı çocuk projelerinden biri olan Ülker Çocuk Sinema Şenliği'nin farkı bu alanda fırsat eşitliği yaratması. Sinemaya gidemeyen yüzbinlerce çocuk, bu proje sayesinde beyaz perde ile tanışmış oldu. Ülker Çocuk Sanat Atölyeleri'nden ise 5 yılda farklı yaş gruplarından 14 bin çocuk faydalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülker'den çocuklar için 8 yılda 33 milyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN