Türkiye ile ya arasında dev anlaşma

Genel Kurulu'nda ya tarafından Sinop'ta yapımını öngören uluslararası anlaşma kabul edildi.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:52
Türkiye ile Japonya arasında dev anlaşma
Genel Kurul'da, Türkiye ile ya arasında yapımı ve işbirliğine ilişkin anlaşmayı uygun bulan kanun tasarının görüşmelerine devam edildi.

Fukuşima'daki nükleer santral faciası nedeniyle Japonya'nın yüzde 8'lik alanının radyoaktif zarar gördüğünü anlatan Atıcı, Japonya'nın 50'nin üzerindeki nükleer santrallerini susturmaya başladığını belirtti. Atıcı, nükleer santralin barındırdığı riskler ve ekonomik açıdan doğru olmadığını savunarak, yenilenebilir enerji potansiyelinin Türkiye'nin ihtiyacının iki katı olduğunu dile getirdi.

Daha sonra Türkiye ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında Üçüncü Taraf Maliyet Paylaşımı Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Yasa uyarınca, İstanbul'un BM Kalkınma Programı Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesel Merkezi olması dolayısıyla Türkiye 5 yıl süreyle yılda 3 milyon dolar katkı sağlayacak.

Uluslararası anlaşmaların kabul edilmesinin ardından Başkanvekili Sadık Yakut, birleşimi saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye ile Japonya arasında dev anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN