Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın en büyük ı İstanbul'da!

Avrupa'nın en büyük ı olacak Beach'te survivor alanından, yeme içme alanlarına kadar farklı konseptte bir çok alan yer alacak.

Giriş Tarihi: 3.4.2015 15:35
Avrupa'nın en büyük plajı İstanbul'da!
40 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Gazetecilerle biraraya gelen Cüneyt Baker, bu yıl hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verirken, 2015 yılı sonuna kadar yapacakları yatırımın miktarının toplamda 40 milyon TL'yi bulacağının altını çizdi.

Yatırımlarını İstanbul odaklı projelendirdiklerini söyleyen Cüneyt Baker, turizm alanında hala atılması gereken birçok adımın olduğunu söyledi. Bu yıl otel ve restoran yatırımlarıyla öne çıkan, Büyükada'da Aralık ayında açılışını gerçekleştirdiği Big Prinkipos Hotel'den sonra bu yıl içinde adadaki ikinci oteli Big Prinkipos Deluxe Hotel'i hizmete açacak.

3 MİLYON TL CİRO

Şu ana kadar yaptığı 5 milyon TL'lik yatırımlarla Büyükada'daki turizm potansiyelini kaçırmak istemediğini gösteren CEO Baker, bu otellerden sezon sonuna kadar 3 milyon TL'lik bir ciro beklediğini belirtti. Baker'in Büyükada'ya yapacağı diğer yatırımlar ise yeme içme sektörü odaklı olacak.

Tarlabaşı'na 'Osmanlı' oteli Grup olarak bir diğer otel projelerinin Taksim'de konumlanacağını dile getiren Baker, 'Osmanlı konseptli' bir proje tasarladıklarına dikkat çekti. Baker'in verdiği bilgiye göre, Tarlabaşı'ndaki kentsel dönüşüm bölgesinde yer alan otelin şu ana kadar ki maliyeti 20 milyon TL'yi bulmuş durumda. Grubun bu yıl yapacağı en önemli yatırımları arasında 'ta açacağı geliyor.

12 AY HİZMET VERECEK

İstanbulluların en büyük özlemlerinden birinin yazın şehirlerinde denize girebilmek olduğunu dile getiren Baker, bu ihtiyacı karşılamak adına 75 bin metrekarelik alanıyla Avrupa'nın en büyük plajını İstanbul'a kazandıracaklarını belirtti. Yılın 12 ayı hizmet verecek şekilde planlanan plajda birçok faaliyet alanı olacak.

Farklı konseptlerde yeme içme mekanlarının yer alacağı tesiste, kadınlar için de özel bir plaj yer alacak. Organik bahçe ile ziyaretçilere 'hava değişikliği' sunmayı planladıklarını söyleyen CEO Baker, en çok dikkat çeken planlarının da plaj yerindeki 'survivor' alanı olacağını ifade etti.

Kademeli olarak 10 milyon TL'lik yatırım yapüan Kilyos Beach'in en önemli özelliği bölgedeki kaliteli hizmet açığını kapatmak olduğunu ifade eden Baker, "İstanbul'a kültür turizmi için gelen turistin kum, deniz güneş beklentisini de karşılayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın en büyük plajı İstanbul'da!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN