Sinpaş'tan Ankara'ya 'marina'

Sinpaş Yapı, Ankara'ya marina yaşamını getirmek için kolları sıvadı. Şirket, Marina Ankara projesi için 1.5 milyar TL'lik yatırım yapacak

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Sinpaş'tan Ankara'ya 'marina'
Sinpaş Yapı 1.5 milyar liralık yatırımla Marina Ankara projesine start verdi. Ankara'ya deniz getirmek için kolları sıvayan şirket, projenin reklamlarında ünlü sanatçı Hülya Avşar ve kızı Zehra Çilingiroğlu'nu oynattı. Hülya Avşar'ın da katıldığı tanıtım toplantısında konuşan Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, bu yıl için toplam 6 milyar TL'lik yatırım kararı aldıklarını açıkladı. Bunun 1.5 milyar dolarını Marina Ankara için kullanacaklarını belirten Çelik, bu yıl toplamda 10 projenin tanıtımını yapacaklarını söyledi. Ankara'da 14 bin konutluk arsalarının bulunduğunu dile getiren Çelik, büyük şehirlerde arazinin çok sınırlı olduğunu, dolayısıyla yerden kazanmak için dikey yapılar inşa ettiklerini dile getirdi. Marina Ankara'da marina, kanyon, tropik ada, tenis kortları, bisiklet parkurları ile snowboard alanının da bulunduğunu anlatan Çelik, hem mavi, hem sporla uyumlu bir marka yüzü aradıklarını, buna en uygun kişinin ise Hülya Avşar olduğunu açıkladı.

TROPİK ADA DA VAR
Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik de ilk konsept olan Marina Towers ve projenin özellikleriyle ilgili şu bilgileri verdi: "Marina Ankara'da 15 bin metrekare su alanıyla birlikte aynı büyüklükte yeşil alanımız var. Projenin hemen yanı başında 620 bin metrekarelik rekreasyon alanı var. Marina Ankara'nın ilk yaşam konsepti Marina Towers'la birlikte, kanyon, marina, marina meydanı, tropik ada gibi yeniliklerimizi de hemen yapmaya başlıyoruz."

YÜZDE 20'Sİ SATILDI
Çankaya Oran'da hayata geçirilecek olan proje, 120 bin metrekarelik alanda üç ayrı yaşam konseptine sahip olacak. 912 konutun bulunduğu ilk etapta dairelerin yüzde 20'si satılırken, fiyatlar 284 bin TL'den başlıyor. 2 bin 518 daireden oluşacak projenin ilk etabı olan Marina Towers Mart 2018'de teslim edilecek. Konutların alanları 69 ila 444 metrekare arasında değişiyor.

'KAYA DA OYNAYABİLİR'
İlk kez bir reklam filminde kızı Zehra ile birlikte oynadığını söyleyen Hülya Avşar, Sinpaş için 3 reklam filmi daha çekeceklerini, aile konsepti devam ettikçe kızının babası Kaya Çilingiroğlu ile de oynayabileceklerini aktardı. Ankara'da büyüdüğünü ve ailesinin büyük bölümünün bu ilde yaşadığını belirten Avşar, tüm para kazananların gayrimenkule yatırım yaptığını, şu anda gayrimenkul yatırımlarının çok değerli olduğunu aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinpaş'tan Ankara'ya 'marina'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN