Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ucuzlamış hali bile tane tane sattırıyor!

Ocak ayı ortasında kilosu 600 lira olan eriğin şimdiki fiyatı 120 liraya kadar düştü.

Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:47
Ucuzlamış hali bile tane tane sattırıyor!
Erik fiyatlarıyla ilgili haberlerin ajanslara ilk düşmeye başladığı ocak ayı ortasında kilosu 600 lira olan erik şimdi 120 liraya kadar 'düştü'! Tabi bu haliyle bile astronomik bir fiyata sahip olan bu meyve hâlâ tane tane satılıyor.

Bahar aylarının ilk günlerinin yaşandığı Bursa'nın yüksek kesimlerine kar yağsa da yazlık meyveler tezgahlarda yerini almaya başladı. Kilosu 120 lira olan erik, pazarda tane olarak satışa sunuldu.

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan erik, tezgahlarda yerini aldı. Kilogramı yaklaşık 120 lirayı bulan erik, fiyatı ile altınla yarışıyor. Pahalı olması sebebiyle tezgahlarda küçük paketler halinde yerini alan yaz meyvesi, adet olarak satışa sunuldu. 7 adet eriğe 10 lira fiyat biçilirken, alımına en fazla rağbeti hamile bayanlar ve çocuklar gösterdi. Çilek, karpuz, armut, üzüm ve çağla gibi meyvelerde tezgahları süslerken ilk gelen ürünlerin yüksek fiyatları gözden kaçmadı.

Diğer yaz meyveleri çilek 6, armut 5, çağla badem 12 liradan satılırken havalar ısındıkça yazlık meyvelerin fiyatları biraz daha düşmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuzlamış hali bile tane tane sattırıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN