Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 milyon hasta 100 bin ameliyat

Yılda 1 milyon hasta bakan Medipol Mega, hastane arazisinde kuracağı ek bina ile kapasitesini ikiye katlayacak. Grup iki yılda 2 bin yataklı 3 hastaneyi daha faaliyete geçirecek

Giriş Tarihi: 7.4.2015
4 milyon hasta 100 bin ameliyat
Üniversite ile özel bir hastanenin entegre olduğu Türkiye'deki ilk model Medipol Mega Hastanesi'nin Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, yaklaşık 300 hekimin çalıştığı hastanede yılda 1 milyon hastaya baktıklarını söyledi. Hastane ilk kurulurken 'acaba talep olur mu' diye düşünürken bugün talebe yetişemediklerini dile getiren Yiğitbaşı, "Öyle bir patlama yaşadık ki hastalara yetişemiyoruz. Hastanenin arazisine 300 yataklı ek bir tesis kuruyoruz. Bu şekilde kapasitemizi iki katına çıkarıp yılda en az 2 milyon hastaya bakacağız" dedi.

KURUM SGK ANLAŞMALI
Medipol Mega'da tüm branşların bir arada hizmet verdiği tam teşekküllü bir model oluşturduklarının altını çizen Yiğitbaşı, bütün branşlarda SGK ile anlaşmalı olduklarını belirtti. Yiğitbaşı, "Muadillerimize göre çok düşük rakamlarla işlem yapıyoruz. Talebin yükselmesindeki etmenlerden biri de bu" diye konuştu.

25 BİN YABANCI GELİYOR
Bir vakıf üniversitesi açılımı olan Medipol'ün Bahçelievler'de 450, Kavacık'ta ise 600 yataklı hastane inşaatlarını 2 yıl içinde tamamlayıp faaliyete geçireceğini dile getiren Yiğitbaşı, Göztepe'de ise 1000 yataklı hastanenin projesinin tamamlanıp arsa izninin alındığını, en kısa sürede inşaatının başlayacağını kaydetti. Medipol'ün 5 yıl sonra 3 bin yatak kapasiteli, yılda 4 milyon hastaya bakan ve 100 bin ameliyat yapan bir grup haline geleceğini vurgulayan Yiğitbaşı Kavacık'taki hastaneye Ar-Ge laboratuvarları için ciddi yatırım yapacaklarını belirtti. 2 bin kişinin çalıştığı Medipol Mega'da Türk Cumhuriyetleri ile Avrupa'dan özellikle onkoloji alanında yılda 25 bin hasta ağırladıklarını ifade eden Yiğitbaşı, "Ortadoğu'dan ise ortopedik ve pediatrik hastalar hastanemize geliyor" dedi.

AMELİYATI ROBOTLAR YAPACAK
Özelikle kanser hastaları için devrim niteliğinde bir cihazı hastaneye aldıklarının altını çizen Yiğitbaşı şöyle konuştu: "Ameliyatta kitle alındıktan sonra hasta uyanmadan MR'ı çekilip kitlenin tam anlamıyla alınıp alınmadığına artık bu cihazla bakabiliyoruz." Robot teknolojisi sayesinde ise farklı ülkede çalışan bir doktorun dahi Türkiye'deki bir ameliyata bulunduğu yerden girebildiğini dile getiren Yiğitbaşı, "Doktorlar robotları yöneterek ameliyat yapabilecek. Buna 2016'da başlarız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 milyon hasta 100 bin ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN