Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'nın ekonomisine BTSO'dan fuar dopingi

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Bursa'nın ekonomisine BTSO'dan fuar dopingi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Bursa'yı fuar kenti yapmak için çok önemli projelere start verdi. Kentte 12 ulusal ve uluslararası fuar düzenlenecek. Başkan Burkay, "Berlin gibi fuarcılığın merkezi olmak için çalışıyoruz" dedi

Bursa'nın fuarcılık ve turizm sektöründen daha büyük pay almasını sağlayacak adımı Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) attı. Fuarcılık alanında gerçekleştirdikleri çalışmaların yalnızca kentin ticaret hacmini artırmayacağını söyleyen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Nitelikli fuarlar sayesinde yurt dışından Bursa'ya gelecek yabancı alım heyetlerinin sayısı da artacak. Güçlü olduğumuz alanlarda düzenleyeceğimiz fuarlarla yüzlerce binlerce alıcıyı fuarlarımıza getireceğiz. Şehirdeki oteller ve alışveriş merkezleri gibi yerler daha çok hareketlenecek. Bu sayede Bursa'nın turizm ve hizmet sektörü de gelişip kalkınacaktır" dedi. Fuar turizminde Almanya'yı örnek gösteren Burkay, "Özellikle Almanya'yı değerlendirirsek, Frankfurt'ta 3 milyondan fazla fuardan kaynaklı bir turist potansiyeli var. Aynı potansiyel Bursa için de olabilir. Bizim 2015-2016 programlarına bakarsak 12 ulusal ve uluslararası büyük fuarı Bursa'da düzenlemeyi amaçlıyoruz" diye konuştu. Tarım fuarının kente getirilerinin ortada olduğunu hatırlatan Başkan Burkay, "Bursa'yı bir fuar merkezi yapıyoruz. Tarım fuarını hepimiz biliyoruz. Bu fuarın olduğu dönem içinde otellerimiz tamamen doluyor. Bütün kent, bu fuarın nimetlerinden faydalanıyor. Bursa'da turizme farklı bir vizyonu kazandırmalıyız. Şehrimizde aynı Almanya'da olduğu gibi endüstriyel turizmi hareket geçirmeliyiz. Endüstri turizmi Bursa'ya önemli kazanımlar sağlayacaktır" dedi.

HEDEFLER HAZIR

Başkan Burkay, BTSO'nun önümüzdeki yıllarda yeni bir fuar merkezini Bursa'ya kazandıracaklarını belirterek, "Biz bu fuarlarda BTSO'nun güçlü ağını daha aktif hale getireceğiz. Bu anlamda inşallah bu yıl başlayacağımız, 6-7 fuarımız mevcut. 2016'da da 12 fuarı, tarım fuarı gibi hayata geçirmek istiyoruz. Fuar haftalarında Bursa bambaşka bir havaya bürünecek" diye konuştu.

'POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRME ZAMANI GELDİ'
Bursa'nın, sanayide, ihracatta, üretimde, ticarette, sosyal - kültürel hayattaki potansiyeli ile önemli bir kent olduğuna vurgu yapan Başkan Burkay, "Bu gücü, hem ulusal ölçekte hem de uluslararası ölçekte daha iyi yansıtmak için fuarcılık organizasyonlarının bölgemiz ve kentimiz için önemli olduğuna inanıyoruz. Potansiyeli kullanma zamanı geldi. Şehrimizin şimdiye kadar elde ettiği kazanımları, hem bölgemize ve Bursa'ya değer olarak dönüştürecek fuarlara bir bir start veriyoruz. Biz fuarlarla Bursa'nın turizmine de ciddi katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın ekonomisine BTSO'dan fuar dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN