İnovasyon ve tasarım Bursa'ya kalite katacak

BTSO Bursa'yı inovasyon ve tasarımda cazibe merkezi haline getirmek için 'İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları'nı gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 7.4.2015
İnovasyon ve tasarım Bursa'ya kalite katacak
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, otomotiv, tekstil ve makine sektörlerinde liderliği olan Bursa'yı tasarım ve dizayn şehri yapmak için İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları'nı düzenlediklerini ifade etti. Burkay, BTSO öncülüğünde kamu kurumlarının desteğiyle mayıs ayında düzenlenecek olan 'İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları' programının şehre farklı bir kimlik kazandıracağını anlattı.

DOLU DOLU PROGRAMLAR

Başkan Burkay, 'İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları' kapsamında firmalar için 'Yaratıcılık ve Tasarımsal Düşünce Geliştirme Çalıştayı', 'Otomotiv ve Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı', 'Atölye Çalışmaları', 'Sanat ve Tasarım Etkinliği', 'Trend Alanları', 'Canlı Zanaatkâr Performansları' ve 'Otomotiv ve Tekstil Tasarım Yarışması' gibi etkinliklere imza atacaklarını kaydetti. İbrahim Burkay, etkinlikler arasında ayrıca 'İnovasyon Tüneli', 'Bursa Hatıra Obje Tasarımı Sergisi', 'Tasarım Zirvesi', 'Bilim Şenliği', 'Animasyon Festivali ve Yarışması' ile 'Fashion Night' programlarının yer alacağını da vurguladı.

BURSA SOKAKLARINDA DEFİLE

Bursalı firmalara Milano'da gerçekleştirilen fuarları örnek gösteren Başkan Burkay, "Milano, fuarlar sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen yüzbinlerce sektör temsilcisini ağırlıyor. Milano sokakları tasarım etkinlikleri ile dikkat çekiyor. Bursa'da bu tarz etkinliklere ihtiyaç var. Bizim çıkış noktamız da bu. Biz de Bursa'da sokak defileleri gerçekleştirmeyi istiyoruz" diye konuştu. İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları ile Bursa'nın tasarım ve modayı yaşamasını istediklerini belirten Burkay, bu etkinlikler sayesinde çevre illerden katılımcıların Bursa'ya gelmesini sağlayacağını dile getirdi.

'ZİYARETÇİYE GÖRE FUAR KURGULANMALI'
Bursa'da düzenlenen kitap ve tarım fuarlarına katılımın yüksek olduğuna işaret eden Başkan Burkay, "BTSO çatısı altında kurduğumuz fuarcılık şirketi katılımı artırmak için hizmet edecek. Bir fuarın kurgusunu ve amacını doğru belirlemek önemli. Hedef kitleyi ve ziyaretçi profilini doğru tespit edersek, bu fuarlar başarılı olur. Bursa'daki potansiyeli ortaya çıkarmalıyız" diye konuştu.

'YENİ TRENDLERİ BELİRLEYECEK'
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ev Stil Fuarı'nın 3 yıla kadar ev içi dekorasyon ve tasarımında trend belirleyici olacağını belirterek, tüm tasarımcı ve mimarları fuara katılmaya davet etti. Fuarın orta ve orta üst segmente hitap edeceğini belirten Burkay, "Fuar süresince tüm kentte tasarım, trend, ev kimliği, mimari konuşulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnovasyon ve tasarım Bursa'ya kalite katacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN