Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa'da teknoloji odaklı dönem

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Doğa'da teknoloji odaklı dönem

Doğa Koleji'nin yeni CEO'su Bünyamin Çelikten "Artık daha dengeli ve istikrarlı büyüyeceğiz. Yeni dönemde eğitim teknolojilerini daha çok kullanacağız. İK hedefli çalışmalarla kaliteyi artıracağız" diye konuştu

Türkiye'nin en büyük özel okullarından biri olan Doğa Koleji'nde yeni bir dönem başladı. 104 kampusunda toplam 70 bin öğrencisi bulunan Doğa Koleji, yeni CEO'su Bünyamin Çelikten ile daha farklı hedeflerle büyümeyi planlıyor. Çok sayıda yeni okul açmak yerine daha istikrarlı ve dengeli büyümeyi planladıklarını anlatan Çelikten "Doğru lokasyonlarda, ihtiyaç duyulan yerlerde kampuslar açacağız. Yeni dönemde kalite odaklı çalışmalarımız ağırlıkta olacak" diye konuştu. Bu kapsamda eğitim teknolojilerini daha etkili kullanacaklarını söyleyen Çelikten, Playstation ve Xbox gibi çocukların vazgeçemediği oyun konsollarına eğitim içerikleri yükleyeceklerini de ifade etti. Önceki gün gazetecilerle bir araya gelen Çelikten yeni dönem hedeflerini şöyle özetledi:

İK DÖNEMİ:
2015, Doğa Koleji'nde insan kaynakları yılı olacak. Kalite çalışmaları kapsamında, kolejin tüm birimleri için özel tasarlanan butik projelerini uygulayacağız. Tüm akademik kadrolarımızın eksiksiz katılımıyla 'Öğren-Öğret- Deneyimle' felsefesi ekseninde Doğa Koleji'nin eğitim standartlarını daha da yükselteceğiz.

ÖĞRETMENE DEĞER:
"Mutlu öğrenci öğrenir, mutlu öğretmen öğretir" felsefesiyle yola çıktık. Öğretmenlerimizin mutluluğu çok önemli. Onları motive etmek için düzenlediğimiz yarışmaların yanı sıra üniversite ve uluslararası eğitim kuruluşlarıyla ortak bir sertifika programı yapacağız. Ayrıca maaşlara da enflasyonun çok üzerinde zam yapmayı düşünüyoruz.

GERİ BİLDİRİM ÖNEMLİ:
Londra'da danışmanlık hizmeti veren bir firmayla anlaştık. Okullarımızı incelediler. Kaliteyi artırmak için geri bildirimin önemini onlar da vurguladı. Bu sistemle 50 puandaki bir öğretmen 93'lere kadar çıkarken, 90 puandaki bir öğretmen de 40'lara kadar inebiliyor. Bu sayede öğrenci-veli-öğretmen- yönetici şeklinde geri bildirim yapan otomatik bir sistem kurduk.

12 YENİ KAMPUSTA EĞİTİME BAŞLIYOR
Yeni dönemde yeni kampuslar açmaya devam edeceklerini söyleyen Çelikten, "Eylül ayında 12 yeni kampus eğitim-öğretim hayatına başlayacak. Her yıl yaklaşık 15 okul açmayı düşünüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa'da teknoloji odaklı dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN