KIPCO gözünü gıdaya dikti

Burgan Bank’la Türkiye pazarına giriş yapan Kuveytli KIPCO Holding, şimdi de gıdada fırsatlara bakıyor. Domates salçası ve ya gıda ambalajlama alanlarını inceleyen Holding, bankacılıkta da 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 22:46
KIPCO gözünü gıdaya dikti
Kuveyt'te düzenlediği bir toplantıda Türk gazetecilerle bir araya gelen Burgan Bank üst yönetiminden Türkiye pazarına ilişkin önemli mesajlar geldi. Burada konuşan Murat Dinç, Burgan Bank olarak Türkiye'de sürekli ve karlı bir büyüme hedeflediklerini söyledi. Türkiye'nin Burgan Bank Grubu'nun bölgedeki ana lokomotiflerden biri olacağına dikkat çeken Dinç, "5 yıl içinde aktif büyüklüğümüzü 20 milyar TL'nin üzerine çıkararak orta ölçekli banka ligine girmeyi, müşterilerimizin 3 bankasından biri olmayı, 1046 olan sayımızı 2 katına çıkarıp Türkiye çapında 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Burgan Bank CEO'su Eduardo Eguren grubun büyümesinin Türkiye'den geleceğini söyledi.

Petrol 2020'de 80 dolara çıkar

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının 120 dolar seviyesinden 50 dolara kadar düşmesinin yatırımların gerilemesinde etkili olduğunu söyleyen KIPCO CEO'su Sadun Ali, "Petrol fiyatlarının tekrar artacağını biliyoruz, ancak eskisi gibi olmayacaktır. Petrol 60 dolar seviyesinde kalırsa birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratır. 2015'ten sonra yukarı doğru çıkış başlar ve 2020'de 70-80 dolara çıkar" dedi.

Salça veya ambalaj olabilir

KIPCO'nun petrokimya iştiraki Qurain şirketinin Başkan Yardımcısı ve CEO'su Sadun Ali, grubun büyüme fırsatı olan sektörlere yatırım yaptığının altını çizerek şunları söyledi: "Türkiye'nin büyük potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de domates salçası, süt ürünleri ambalajında uygun fırsatları değerlendirebiliriz."

Sayenizde 1 milyar $'ı aşarız

MENA bölgesinde 10 ülkede faaliyet gösterdiklerini anlatan Eguren, "Geçen yıl 900 milyon dolar kâr açıkladık. Cezayir'de regülasyon değişimi nedeniyle büyük yara aldık. Ancak Türkiye iştirakimiz sayesinde bu yıl kârlılıkta 1 milyar doları geçeceğiz. Türkiye beklediğimiz ölçüde büyümeye devam ederse sermaye eklemek zorunda kalacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KIPCO gözünü gıdaya dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN