Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaykur için gece yarısı kuyruğa girdi

Giriş Tarihi: 15.4.2015 09:27
Çaykur için gece yarısı kuyruğa girdi

Çaykur'a alınacak 3 bin 500 işçi için bölge illerinde bu sabah mesai saatinden itibaren başvurular alınmaya başlandı

Dün akşam duyurulan alım başvurusu için mevsimlik işe girmek isteyenler Rize'de Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü önünde gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

Çaykur bünyesinde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerindeki fabrikalarda çalışacak 3 bin 500 işçi alımı için bu illerde başvurular başladı. İşe girmek isteyenler 2 bin 375'inin alınacağı Rize'de gece yarısından itibaren İş-kur İl Müdürlüğü önünde sıraya girdi.

Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün iki katı arasındaki merdivenlerden başlayan kuyruklar bina dışına taştı, caddedeki işyerleri önünde uzayıp gitti. Bekleyişi sürdüren vatandaşlar işe girmek için umutlu odluklarını söyledi.

10 GÜN SÜRECEK

En az ilkokul mezunu 2 bin 370 erkek işçi, yaş çay yükleme ve boşaltmada görevlendirilecek, 600 işçide meslek ve teknik lise ile yüksek okul mezunu olma şartı aranacak. 180 mevsimlik Ziraat ve Orman Mühendisi ile 350 çay eksperi işe alınacak. İşçilerin 2 bin 375'i Rize, 783'ü Trabzon, 276'sı Artvin ve 66'sı da Giresun'da görevlendirilecek. Bugün başlayan başvurular bölge illerindeki Türkiye İş Kurumu Müdürlüklerinde 10 gün boyunca sürecek. 2 bin 370 yükleme ve boşaltma işçisi için 5 Mayıs tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Diğer işçiler en az 60 ve üzeri KPSS puanı alanlar arasından alınacak. İş başvurusunu 4 ilde ikametgahı bulunanlar yapabiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaykur için gece yarısı kuyruğa girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN