Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bedeller ödetmem

Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinden ekonomiyi kötüleyen Başkanı'na yüklendi: "En hassas olması gereken TÜSİAD güveni baltalıyor. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Kendisi geçmişte bedeller ödetti. Yeni bedellere fırsat vermem" dedi

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Yeni bedeller ödetmem
Cumhurbaşkanı , Başkanı Cansen Başaran Symes'ın geçtiğimiz hafta yaptığı "Artan u itibarı zedelenmiş Türkiye hikâyesinin bir sonucu olarak görmek mümkün. Türkiye, uluslararası karşılaştırmalarda benzer ülkelerden kötü yönde ayrışıyor" açıklamalarına sert yanıt verdi. Ekonomi ile ilgili konularda, en hassas olması gereken kurumların içinde TÜSİAD'ın geldiğini ancak başkanının yaptığı açıklamalarla "istikrar ve güveni baltalamaya çalışan, iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içinde" bulunduğunu söyledi. Erdoğan, "TÜSİAD başkanının geçmişte Türkiye'ye ne tür bedeller ödettiğini gayet iyi bilen birisiyim. Hangi işle iştigal etmişse, yaptıkları ve ödettikleri bedeller ortadadır. Hangi denetim kurumunda ne gibi görevler yaptılar, oralardan ne tür bedeller ödettiler bunun üzerinde iyi durulması lazım. Bundan sonra bu tür yeni bedellere fırsat vermeyeceğim. Sorumluluğunun bilinciyle hareket etmeyen bunun hesabını verir" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabulünde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

TÜSİAD GÜVENİ BALTALIYOR: Bu millet her zaman olmaz denilen şeyleri oldurmuş, başarılamaz denilen şeyleri başarmış bir millettir. Ekonominin en çok istikrar ve güvene ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi Türkiye'de gerek ihracat noktasında, gerek ekonomiyle ilgili konularda, en hassas olması gereken kurumların içinde TÜSİAD geliyor. Ancak TÜSİAD başkanı yaptığı açıklamalarla adeta istikrar ve güveni baltalamaya çalışan, iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içinde bulunuyor.

ÜSLUP YANLIŞ: Hadi Türkiye'nin tüm gerçekleri gibi ekonomiyi okumaktan aciz siyasetçileri anladık, onlar sorumsuzluk yapıyorlar. Peki en azından iş dünyasının hassasiyetlerine vakıf olması gereken TÜSİAD'ın başkanına ne oluyor? Bu üslup yanlış. Enflasyonun düştüğünü fark edecek kadar maalesef enflasyon ölçüleri göremiyor. Cari açıktaki olumlu görüşleri göremeyecek kadar maalesef gözler bu işlerde ama. Türkiye'de istikrarsızlıktan bahsetmek kadar istikrarsız.

GÜÇLERİNİ BEŞE KATLADILAR: TÜSİAD'ın mensuplarını yatırın masaya, hepsi güçlerini beşe katladılar. Bire beş katlıyorsun, hala istikrarsızlıktan bahsediyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede istikrarsızlık olursa, bunu ödeyecek olan TÜSİAD'ın başkanı değil, tüm Türkiye'dir. Ağızlarından çıkanı kulaklarının duyması gerekir. Şunu da çok açık söyleyeyim. Ben bazı konularda çok hassasımdır. Her şeyi belki somut olarak ortaya koymam ama kendisinin düşünmesi lazım.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bedeller ödetmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN