Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaliteye odaklanınca büyüme arkasından geliyor

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Kaliteye odaklanınca büyüme arkasından geliyor

Kaliteli büyümenin önemini vurgulayan Liberty Sigorta Genel Müdürü Defne Türkeş, "Büyümenin kârlı ve sürdürülebilir olması gerekli. Kalite, büyümeyi mutlaka getiriyor" dedi

Liberty Sigorta Genel Müdürü Defne Türkeş, sigorta şirketlerinin büyümesi ile ilgili olarak: "Sektörde büyümek kolay, kaliteli büyümek zor" diyerek, sigorta şirketlerinde sürdürülebilir ve kârlı büyümenin önemine dikkat çekti. Gerek ürün ve hizmet gerekse dağıtım kanalında kaliteye odaklanıldığında büyümenin kendiliğinden geleceğine inandığını belirten Türkeş, Liberty Sigorta olarak organik büyüme yoluyla 3 yıl içinde yüzde 2 pazar payına ulaşabileceklerini söyledi. Türkeş, kurlardaki hareketliliğin sigorta sektörü üzerindeki etkilerini de özetledi: "Türkiye'de iç talep ve tüketimdeki artış, sigorta sektörünü de destekliyor. Ancak, faizlerdeki belirsizlik tüketicilerin borçlanıp yatırım yapma kararlarını olumsuz etkiliyor. Tüketicilerin harcamalarını kısmaları, doğal olarak sigorta sektörünü de olumsuz etkileyecek. Bununla birlikte kurlardaki artış, otomotiv yedek parça maliyetlerini ve hasar maliyetlerini artırıcı yönde bir etki yapıyor."

ORTALAMA SİGORTA PRİMLERİ DÜŞÜYOR
Türk sigorta sektörü ile ilgili olarak, ocak ayında kasko ve trafik sigortalarının büyümediğine dikkat çeken Türkeş, "Oto sigortaları dışındaki diğer branşlar büyümeyi sürdürüyor. Kasko ve trafikte de aslında adetler artıyor, ancak ortalama primler düşüyor. Bununla birlikte, hayat branşında da geçen yılki daralma, bu yıl azaldı. Bu durum sektörün genel büyüme hızını bir miktar artırdı " dedi. Türkeş, hayat dışı branşın bu yıl, nominal olarak yüzde 10-12 büyümesinin beklenebileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaliteye odaklanınca büyüme arkasından geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN