Sosyal güvenlikte ikinci reform!

Hükümet, sosyal güvenlik alanında yeni adımlar atıyor. Emekli aylığından şikâyet edenler için çifte emekliliğe destek verilirken, ileri yaşlarda uygun istihdam olanakları yaratılacak.

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Sosyal güvenlikte ikinci reform!
Yaklaşık 5 milyon emekliye bu yıl yapılacak zamlarla 4 milyar liralık destek verilecek. Emeklilik tasarrufları desteklenirken, 630 bin emekliye destekleme primi indirimi ile 50'şer liralık katkı sağlanacak. Emeklilere seyyanen 100 liralık zammın yanı sıra, 65 aylığı alanların 145 liralık aylığı da 200 lira olacak. Aktif ve sağlıklı yaşlanma olanakları geliştirilirken, sağlık yardımlarının kapsamı genişletiliyor.

E-RANDEVU DÖNEMİ

Artan yaş ortalaması dikkate alınarak aktif ve sağlıklı yaşlanma desteklenecek. Evde bakım hizmetleri sosyal hizmeti de kapsayacak şekilde yeniden tasarlanacak. Sosyal güvenlik sözleşmelerine göre sağlık yardımı hakkı elde eden sigortalıların ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık aktivasyon ve provizyon sistemine dahil edilmesi sağlanacak. E-randevu projesiyle randevu sistemi etkin ve kolay hale gelecek. Sigorta işlemlerinde tam otomasyona geçiliyor. Kayıt dışı istihdam ve ücretle mücadele edilerek, prim tabanı genişletilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal güvenlikte ikinci reform!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN