Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vakıfbank sendikasyon rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Vakıfbank sendikasyon rekoru kırdı
Vakıfbank, 17 ülkeden 35 bankanın katılımıyla 204 milyon dolar ve 763 milyon euro olmak üzere toplamda 1 milyar doların üzerinde sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. Geçen yıl nisan ayındaki sendikasyon kredisini yüzde 122 oranında çeviren banka, tarihindeki en büyük sendikasyon kredisini temin etmiş oldu. Wells Fargo Bank NA'nın koordinatör ve ajan banka olarak yer aldığı 367 gün vadeli kredinin maliyeti, öncekine göre yüzde 0.10 azalarak Libor+yüzde 0.80 ve Euribor+yüzde 0.80 olarak gerçekleşti.

GÜVENİN GÖSTERGESİ

Sendikasyon kredisine katılan bankaların üst düzey yetkililerinin de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, "2015'teki ilk sendikasyon işlemimizi başarıyla gerçekleştirmekten ve yüzde 122'lik bir yenileme oranı ile banka tarihimizin en büyük sendikasyon kredisini elde etmekten mutluyuz. 1 milyar doların üzerindeki bu işlem, gerek Türkiye'nin ve Türk bankacılık sisteminin gerekse Vakıfbank'ın uluslararası piyasalardaki yüksek güvenilirliğini teyit ediyor" dedi.

REEL SEKTÖRE DESTEK
Aydoğan, bu işlemin Vakıfbank'ın iş ortağı bankalarla mütekabiliyet temelinde yüksek katma değer yaratmaya devam ettiğinin önemli bir göstergesi olduğuna işaret ederek şöyle devam etti: "İşbirliği yaptığımız bankalarla büyümeye devam ediyoruz. Yeni iş alanları yaratmadaki becerilerimizin olumlu sonuçlarını görmekten memnunuz. Sendikasyon işleminde bizi destekleyen bankalarla iş hacmimizi daha da artıracağız. Yurtdışından yeni kaynaklar yaratarak reel sektöre destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıfbank sendikasyon rekoru kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN