2023 hedefi birlikte başarılabilir

TUROB Başkanı Timur Bayındır, hükümet desteğinin yanında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 2023 turizm hedeflerinin başarılabileceğini vurguladı

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:00
2023 hedefi birlikte başarılabilir
0 yıl öncesindeki turizm sektörünün 2.6 milyon turist sayısı ve 85 bin adetlik yatak kapasitesinden bugün 41.4 milyon turiste ve yaklaşık 1 milyon yatak kapasitesine ulaştığını belirten TUROB Başkanı Timur Bayındır, "Turizm gelirimiz de 2014 itibariyle 34.3 milyar dolara ulaştı. Rahmetli Turgut Özal'ın da girişimleriyle turizm sektöründe atılan ilk adımlar bugün Türkiye'yi turizmde dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline getirdi" dedi.
HEDEF İMKÂNSIZ DEĞİL
Türkiye'nin dünyanın en fazla turist ağırlayan 6'ncı ülkesi konumunda olduğunu dile getiren Bayındır, turizm tesisleri ve hizmet kalitesiyle de dünyaya örnek teşkil edebilecek nitelikte olduğunu ifade etti. Bu gelişimin devam edeceğine dair en küçük bir şüphe duymadıklarını aktaran Bayındır, "Turizm sektörünün 30 yılda kaydettiği bu büyük aşama bize geleceğe dönük de büyük umut veriyor tabii ki. Özellikle 2023 hedeflerini gerçekleştirmek doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu. '2023 Strateji Belgesi'nde 2023 yıl sonunda turist sayısının 63 milyona, turizm gelirinin 86 milyar dolara, turist başı harcamanın ise bin 350 dolara çıkartılmasının hedeflendiğini hatırlatan TUROB Başkanı Bayındır, "Zor bir hedef, ancak ulaşılması imkânsız değil.
Sektörümüzün ana hedefi olarak gördüğümüz 'Türkiye Turizm Stratejisi 2023' planı doğrultusunda, turizm ürünlerimizi çeşitlendirmeyiz. Pazarlama stratejilerimizi talep ve değişen eğilimlere göre şekillendirmeliyiz. Bu, hedeflere ulaşmamız kolaylaştıracaktır" ifadelerini kullandı. Sektör olarak, hükümet ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteğiyle bu hedefin başarılabileceğini vurgulayan Bayındır, otel yatırımlarının Anadolu'ya yayılmasının 2023 için öngörülen hedefe ulaşmada katkıları olacağını ifade etti.
SABAH ilkleri
hayata geçirdi Sabah gazetesinin Türk basın tarihinin kilometre taşlarından biri olduğunu belirten Bayındır, "İlk yayınlandığı günden bugüne birçok ilkin de sahibi oldu. Yaptığı yerinde yayınlarla sektör açısından çok faydalı oldu. Sabah gazetesi bu uzun ve meşakkatli dönemi başarıyla geride bıraktı. Mevcut birikimi Sabah'ı daha nice 30 yıllara taşıyacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2023 hedefi birlikte başarılabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN