500 milyar dolarlık ihracat slogan değil

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2023’teki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşılması için gerekli altyapının hazırlandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:07
500 milyar dolarlık ihracat slogan değil
Türkiye, 2002'den beni elde ettiği istikrar ortamı ve yaptığı yapısal dönüşümlerle ihracatta önemli adımlar attı. Bu nedenle de 2023 için 500 milyar dolarlık ihracat hedefi koydu. Stratejilerimizi bu hedef için belirledik. 500 milyar bir slogan değil, nakarat da değil.

Son 30 yılda krizler ve koalisyon hükümetleri nedeniyle iş dünyası önünü göremiyordu. Bu ihracata da yansıyor ve potansiyeli değerlendiremiyorduk. Yapısal değişimlerle hedefimizi büyüttük. Türkiye'nin son 30 yılında yaptığı haberler ve çalışmalarla iz bırakan Sabah Gazetesi, yayın hayatına başladığı günden bugüne, gündem yaratmayı başarmış ve ilgiyle takip edilir bir gazete haline gelmiştir. Habercilik anlamında kaydettikleri başarıları ve hızla değişen gündemi takip edebilme güçlerini saygı ve ilgiyle takip ediyorum.

Ülkemiz ve dünyada yaşanan gelişmeleri yansıtmak için aralıksız, canla-başla çalışan Sabah Gazetesi çalışanları ve yönetiminin 30'uncu yıllarını şahsım ve tüm ihracatçılar ailesi adına kutlarım. Sabah gazetesinin, Türkiye ekonomisine, ihracatımıza ve 2023 hedeflerine verdiği büyük ve anlamlı katkının önümüzdeki dönemde de sürmesini temenni ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 milyar dolarlık ihracat slogan değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN