Doğuş 13 markanın temsilcisi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:45
Doğuş 13 markanın temsilcisi

Doğuş Otomotiv, VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porsche, Scania ve Meiller markalarının Türkiye temsilciliğini yapıyor. İsviçre ve K. Irak’ta yatırımları bulunuyor.

2014 yılında 20'nci kuruluş yılını kutlayan Doğuş Otomotiv, sektöründe Türkiye'nin en geniş marka ve hizmet ağına sahip şirketi olarak dikkat çekiyor. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv'in kurumsal stratejisini "otomotiv değer zincirinin her alanında var olma" hedefi üzerine inşa ettiğini söyledi. Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv'i şöyle anlattı:

Binek araç, hafif ticari araç, ağır vasıta, endüstriyel ve deniz motorları, soğutma sistemleri alanlarında, her biri kendi sektörünün lideri konumundaki 13 uluslararası markanın temsilcisi olan Doğuş Otomotiv, bireysel ve kurumsal müşterilerine Volkswagen Binek Araç, Audi, SEAT, Skoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porsche, Volkswagen Ticari Araç, Scania, Meiller markalarından ve bu markaların 80'i aşkın modelinden oluşan geniş bir ürün portföyü sunmaktadır. Şirket ayrıca, endüstriyel ve deniz motorları pazarında Scania Engines markasıyla ve soğutma sistemleri pazarında Thermo King markasıyla rekabet etmektedir.

Doğuş Otomotiv, ithalat ve distribütörlük alanındaki faaliyetleri dışında, otomotiv değer zincirinin tüm halkalarında bulunma stratejisi doğrultusunda hizmet portföyünü giderek genişletmektedir. Şirket, tüketici finansmanı, yedek parça ve aksesuar ticareti, lojistik ve müşteri hizmetleri, ikinci el araç ticareti, filo kiralama, hızlı servis, araç muayene ve sigortacılık gibi hizmet alanlarının yanı sıra son yıllarda üretim alanında da önemli yatırımlara imza atmıştır. Lider damper markası Meiller ortaklığında Meiller Doğuş Damper Fabrikası 2008 yılında Sakarya'da hizmete girdi.

Doğuş Otomotiv, global bir şirket olma yönünde Türkiye'deki başarılı operasyonunu yurtdışına taşımaya yönelik olarak da yatırımlar gerçekleştirmiştir. Şirket, 2009 yılından itibaren Lozan'da D-Auto Suisse SA adıyla Porsche yetkili satıcı ve servis hizmeti vermeye başlamıştır. Doğuş Otomotiv, yine yurtdışı faaliyetleri kapsamında, Kuzey Irak'ta Volkswagen ve Audi markaları distribütörlüğü için Erbil merkezli D-Auto LLC şirketini yakın tarihte hizmete açmıştır. 1994'te Doğuş Otomotiv'in kurulmasıyla bugünlere ulaşan başarı hikâyesi, bugün 9 bin çalışan, 650 yetkili satıcı ve servisi ile birlikte devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projeleri

Doğuş Otomotiv, 2009 yılında Türkiye'de sektörünün ilk Kurumsal Sorumluluk Raporu'nu yayımlamış ve 2010 yılında Birleşmiş Milletler Global Compact'i imzalamıştır. Tüm bu çevresel ve toplumsal sorumluluk faaliyetlerinin yanı sıra toplumda trafik konusundaki bilinç, farkındalık ve algıyı pozitif yönde artırmak amacıyla 2004 yılında "Trafik Hayattır!" sloganıyla başlatılan trafik güvenliği faaliyetleri 11 yıldır kesintisiz sürdürülmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğuş 13 markanın temsilcisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN