Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hilton sektörün okulu oldu

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:02 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:16
Hilton sektörün okulu oldu
Türkiye'ye 60 yıl önce giren ilk uluslararası zincir otel olan Hilton, Türk turizm sektöründe kilit bir rol oynuyor. Ülke turizminin gelişimiyle birlikte bugün uluslararası otel markalarının akınına uğrayan Türkiye'de, Hilton'un sektör oyuncularının gözünde de ayrı bir yeri bulunuyor. Hilton Worldwide Üst Sınıf Oteller Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Hilton'un sektörde bir okul olduğunu söyledi. Zerunyan, "Hilton, 60 yıl önce Türkiye'deki ilk otelini açtı. Bu markanın Türkiye üzerinden dünyaya açılışının da bir göstergesiydi" dedi.
Hilton'un, Türkiye'deki turizm ve otelcilik sektörüne pek çok yenilik getirdiğini belirten Zerunyan, Türkiye'nin Hilton'un girmeye karar verdiği ilk uluslararası pazarlardan olduğunu vurgulayarak, "Bu kararın nedenlerinden biri de elbette Türkiye ve İstanbul'un turizm potansiyeliydi" diye konuştu.

EN ÖNEMLİ PAZARIMIZ
Türkiye'nin Hilton'un en büyük ve en önemli pazarlarından biri olduğu bilgisini veren Zerunyan, şunları anlattı: "Başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde kaliteli, uluslararası markalara talep olduğu düşünüyor ve buna yanıt vermeye çalışıyoruz. Şu an Conrad Hotels and Resorts, Hilton Hotels&Resorts, DoubleTree by Hilton, Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton olmak üzere beş Hilton Worldwide markası altında, açılmış ve açılacak olan 60'tan fazla oteliyle Türkiye'de faaliyet gösteriyor, 2 bin 500'den fazla kişi istihdam ediyoruz." 10 Hazi ran 1955'te faaliyete geçen Hilton İstanbul Bosphorus, Türkiye'deki 60'ncı yılını kutluyor.
Türk basınının mihenk taşı
Sabah gazetesinin 30'uncu yılını kutlayan Zerunyan, "Sektörün en önemli yayınlarından olan Sabah'la hem ülkemizdeki hem de dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sabah gazetesi Türk basın tarihinin de mihenk taşıdır" dedi. Gazetenin ekonomi ve insan kaynakları sayfalarını merakla takip ettiğini belirten Zerunyan, tatil ekini de keyifle okuduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hilton sektörün okulu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN