Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu ergen psikolojisinde

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Kılıçdaroğlu ergen psikolojisinde

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ergen psikolojisinde olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Kemal Derviş'le ne konuştukları anlaşıldı, IMF'den borç dilenme hesabı yapıyorlar" dedi

Ekonomi kurmayları ile TOBB'un 'Sektörel Ekonomi Şûrası'na katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim vaatlerini sert dille eleştirdiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ergen psikolojisinde" olduğunu söyledi. Davutoğlu, "Ergenliğe gelince iki temayül ortaya çıkar. Baba, anneye öykünme, 'aile bütçesi bende olsa ne kadar güzel idare ederim' kanaati ile yaklaşırlar" diye konuştu. CHP'nin vaatlerinin 'kesyapıştır' mantığıyla hazırlandığını belirten Davutoğlu, "Maliye Bakanımızdan önce hesap yapmayı öğrenecek Kılıçdaroğlu sonra uzman olup olmadığını birlikte test edeceğiz" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatleriyle bütçe açığının yüzde 10'lara çıkacağını söyleyen Davutoğlu, şöyle konuştu: "Yani Türkiye 2001'e geri dönmüş olacak. Kemal Derviş ile niye konuştuğunu daha iyi anlıyoruz. Bizim biriktirdiğimiz hazineyi boşaltacak sonra da Derviş'i çağırıp IMF önünde nasıl borç dileneceğimizin hesabını onunla yapacak."

ÖTV İNDİRİMİ MÜJDESİ
Başbakan Davutoğlu, dayanıklı tüketim mallarında ÖTV'nin düşürüleceğini de bildirdi. Bunun hangi oranda nasıl olacağı konusunda enerji verimliliğine göre bir değerlendirme yapacaklarını belirten Davutoğlu, öğrenci burslarındaki KDV'ye ilişkin ise "Varsa böyle birşey, kesinlikle bunun önüne geçeriz. Öğrenci burslu okuyorsa KDV alınması söz konusu olmaz" dedi.

UZAN'IN PROGRAMINDAN KOPYA ÇEKTİLER
CHP'nin seçim vaatlerini, "içi boş" olarak değerlendiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Asgari ücretle ilgili vaatlerini yerine getirsinler, asgari ücretli kardeşlerimizin çoğu ya işini kaybedecek ya da tamamen kayıtdışılığa geçilecek" diye konuştu. Kanal 24'te soruları yanıtlayan Şimşek, Yunanistan'ın bugün popülist vaatlerini uygulayamadığına işaret ederek, "Herhalde Yunanistan'dan veya Cem Uzan'ın programından kopya çektiler" dedi. Şimşek, Kılıçdaroğlu'na "Gelin bu konuları tartışalım, sayı saymayı bilmiyorlar" diye seslendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu ergen psikolojisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN