Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektörün büyümesi sürecek

Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan, inşaat sektörünün 12 yılda yaptığı atağın, teşviklerle hızlanacağını söyledi. Aydoğan, “İstikrar devam ederse yatırımlar hızlanır” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:52
Türkiye, son 12 yılda rekor düzeyde büyüyerek, dünyada yıldızı parlayan ülkeler arasında yer alıyor. Hızlı büyüme ve gelişmesini sürdürmekte olan inşaat sektöründeki bu gelişim gerek konut, gerekse ticari gayrimenkul alanlarında birlikte yaşanıyor. Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunun altını çizerek, "2002-2007 yılları arasında gayrimenkul sektörü dış piyasalardaki olumlu gelişmelerin de katkısıyla en parlak dönemlerini geçirdi. 2008 yılında özellikle Amerika'da yaşanan konut kredisi krizinin global çapta olumsuz yansımaları olmasına rağmen 2008 yılından itibaren Türkiye'de gayrimenkul sektörünün önceki yıllarda sağladığı istikrarını sürdürdü. Son yıllarda sektörde gördüğümüz hareketliliğin devam edeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

SİYASİ İSTİKRAR ETKİSİ


Bilal Aydoğan, ülke içi dinamiklerin, ekonominin ve siyasal istikrarın olumlu etkileri sayesinde inşaat sektörünün yerli yatırım anlamında son 10 yıllık süreçte yüksek bir başarı grafiği yakaladığını belirtti. Aydoğan, "Ülkemiz, küresel krizden Batı Avrupalı ülkelere kıyasla daha az etkilendiği için, dünyanın ilgisi ülkemize odaklanmış durumda. Türkiye, bölgesel güç olmaktan çıkıp bir dünya gücüne dönüşüyor. Bu yatırım hamlesinin dışında kalmamak gerekiyor" diye konuştu.

Gayrimenkul sektörünün son 12 yılda müthiş bir ivme kazandığını söyleyen Aydoğan, buna rağmen sektörün istenen noktada olmadığını söyledi. Aydoğan, "Geliştirilen projelere olan yoğun ilgi, sektörün ne denli cazip olduğunu gösteriyor. Dövizdeki ani iniş ve çıkışlar ile faiz oranlarına baktığımızda gayrimenkulün yatırım anlamında çok kazançlı. Devletin desteği ve özel sektörün girişimleriyle daha iyi noktalara geleceğiz" dedi.

SABAH tarafsız haberciliğiyle gündem yaratıyor

Bilal Aydoğan, Sabah gazetesinin ekonominin lokomotif sektörü gayrimenkul piyasasındaki başarıları ve gelişmeleri kamuoyuna duyurmada öncülük ettiğini söyledi. Aydoğan, "Sabah gazetesini her zaman yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Tarafsız habercilik anlayışıyla gündem yaratan, halkın ve haklının yanında olma ilkesinden taviz vermeyen Sabah'ı ilgiyle takip ediyoruz" diye konuştu.
Gayrimenkul sektörünün son 12 yılda müthiş bir ivme kazandığını söyleyen Aydoğan, buna rağmen sektörün istenen
noktada olmadığını söyledi. Aydoğan, "Geliştirilen projelere olan yoğun ilgi, sektörün ne denli cazip olduğunu gösteriyor. Dövizdeki ani iniş ve çıkışlar ile faiz oranlarına baktığımızda gayrimenkulün yatırım anlamında çok kazançlı. Devletin desteği ve özel sektörün girişimleriyle daha iyi noktalara geleceğiz" dedi.
Türkiye'nin gazetesi Türkiye'nin en iyi gazetesi
SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektörün büyümesi sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN