Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm iştiraklerimiz küresel marka olacak

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, hizmet şirketlerinin TAV’ın olmadığı havalimanlarında faaliyet göstermesi için gerçekleştirdikleri çalışmaların karşılığını aldıklarını söyledi. CEO Şener, “Bütün iştiraklerimiz kendi faaliyet alanlarında küresel ölçekte lider markalar haline gelecek” dedi.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:29
Tüm iştiraklerimiz küresel marka olacak
Tepe ve Akfen Grupları'nın ortak girişimi olarak kurulan TAV Havalimanları Holding, 2000'de Atatürk Havalimanı'nda başladığı isletmeciliğe bugün 7 ülkede devam ediyor. TAV Grubu CEO'su Sani Şener, "Bütün iştiraklerimizin benzer şekilde büyümeyi sürdüreceğine, kendi faaliyet alanlarında küresel ölçekte lider markalar haline geleceğine inanıyoruz" dedi.

MEDİNE HAVALİMANI BİTTİ
Hizmet şirketlerinin, TAV'ın olmadığı havalimanlarında faaliyet göstermesi için gerçekleştirdikleri çalışmaların karşılığını aldıklarını belirten Şener, bu operasyonlarını şöyle anlattı: "Gümrüksüz satışları yöneten şirketimiz ATÜ, Umman'ın Salalah Havalimanı'nın ve Tunus'ta başkent Kartaca dahil beş havalimanının gümrüksüz satış mağazalarının işletme hakkını kazandı. Ayrıca Tunus'taki Monastir Havalimanı gümrüksüz mağazalarının işletmesini de devraldı. Yiyecek içecek operasyonumuzu yöneten BTA, İstanbul'un en gözde kültür-sanat ve eğlence merkezlerinden Uniq İstanbul'un yiyecek içecek alanlarını işletmeye başladı. Son olarak BTA, Tunus'un başkentindeki Kartaca Havalimanı'nda yiyecek- içecek noktalarının işletilmesi ihalesini kazandı."

ABD pazarına ise Houston George Bush Havalimanı'nın duty free alanlarının işletmesini üstlenerek girdiklerini belirten Şener, Medine Havalimanı'nda 1.2 milyar dolarlık yatırımla inşa ettikleri terminali tamamladıklarını aktardı. Şener, "TAV İşletme Hizmetleri, Frankfurt, Münih ve Stuttgart havalimanlarındaki Air France/KLM özel yolcu salonlarının işletmesini üstlendi. TAV Bilişim, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi Havalimanı'nın 50 milyon dolarlık bilişim altyapısını kurma ihalesini kazandı. Havaş faaliyet coğrafyasını Medine'yi de içerecek şekilde genişletti" diye konuştu.

DÜNYANIN EN YENİ HAVALİMANLARI BİZDE
Türkiye turizm sektörünün 30 yıllık sürecini değerlendiren Sani Şener, şunları söyledi: "Turizmin en önemli halkalarından biri ulaştırma sektörüdür. 2000'den sonra Türkiye'de bu sektöre yapılan altyapı yatırımlarıyla ülkemiz dünyanın en yeni havalimanlarına sahip oldu. THY ve diğer özel sektör havayolu şirketlerinin gelişmesi ve dünyanın en genç filoları da turizm sektörüne ciddi destekler sağladı."

SABAH dünya için önemli bir kaynak
Sabah gazetesini yayına başladığı günden bu yana takip ettiğini belirten Sani Şener, "SABAH, Türkiye'nin yakın tarihine damga vuran, medya dünyasının mihenk taşlarından biri. Yayıncı kimliğiyle Türkiye, bölge ve dünya için çok önemli bir haber kaynağı olan SABAH'ın değerli çalışanları ve yöneticilerini kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm iştiraklerimiz küresel marka olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN