Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm sanayicilerin kur riskini azaltıyor

Sanayicilerin döviz girdi oranlarının yüksek olduğunu belirten Güral Holding’in patronu İsmet Güral, turizm sektörüne kur riskini azaltmak için girdiklerini söyledi. Güral, “Turizm, Türkiye’deki ekonomik krizlerde sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmek için en önemli sektör” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 14:20 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 14:22
Turizm sanayicilerin kur riskini azaltıyor
Güral Porselen ile perakende sektörüne imzasını atan ve turizm yolculuğuna 1991'de Kütahya'da küçük butik bir otelle çıkan Güral Holding, bugün otelcilik sektörünün de güçlü isimleri arasında gösteriliyor. Antalya Belek ve Tekirova'da Güral Premier Otelleri ile hizmet veren şirket, yeni yatırım fırsatlarını kolluyor. Güral Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral, Türkiye'nin son 30 yılda turizm alanında büyük başarılara imza attığını söyledi. Büyük ölçekli turizm sektörüyle 1991'de tanıştıklarını aktaran Güral, "Turizm, bizim gibi döviz girdi oranları yüksek olan sanayiciler için kur risklerini azaltmak ve ülkemizdeki ekonomik krizlerde sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmek adına en önemli sektörlerden biri oldu" dedi.

CİDDİ BİR TANITIM ATAĞI BAŞLADI
Türkiye'nin tatil denildiğinde ilk akla gelen ülke olmasını hayal ettiklerini aktaran İsmet Güral, bunun için Turizm Bakanlığı tarafından gerekli adımların atıldığını ve uluslararası arenada ciddi bir tanıtım atağı başlatıldığını söyledi. "Yatırımcılar olarak bizler de üzerimize düşeni yaparak sürekli yeni yatırımlarla sektörü daha ileriye taşımaya çalışıyoruz" diyen Güral, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk turizm yatırımımız Antalya/Belek'teki Güral Premier Belek Tatil Köyü oldu. Belek'te 130 bin metrekare alana kurulu tesisimizi 1997'de hizmete açtık. Evolution projesi çerçevesinde baştan aşağıya yenilenerek bu yıl 9 Nisan'da yepyeni bir çehreyle hizmete giren Güral Premier Belek Tatil Köyü kurulduğu zamanlarda da bölgenin en büyük ve en lüks tesislerinden biriydi. Diğer tatil köyümüz Güral Premier Tekirova ise 2010'da 200 bin metrekare alan üzerinde hizmete açıldı. Güral Premier otellerimizi inşa ederken bütün konuklarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Bu emeklerimiz karşılıksız kalmadı. Güral Premier Tekirova, son 3 yıldır dünya çapında dağıtılan World Luxury Hotel Awards ödülüne layık görüldü. Geçen yıl da Avrupa'nın en iyi sahil oteli seçildik. Belek Premier de bu yıl Tekirova Premier kadar iddialı hale geldi. Ülkemizi dünya çapında temsil etmek ve üst üste 3 yıl aynı başarıyı kazanmak herkese nasip olmuyor. Kazandığımız bu ödüller bizim için büyük bir gurur kaynağı."

SABAH basın ilkelerinde hep titiz davranmıştır
İsmet Güral, SABAH gazetesinin kurulduğundan beri Türkiye'nin önde gelen ve gündemi belirleyen gazetelerinden biri olduğunu söyledi. Güral, "Gerek basın ilkeleri konusundaki titizliği, gerek haber kalitesi açısından Türkiye'nin en önemli gazetelerinden biri olan SABAH'ı yayın hayatına geçtiği ilk yıldan beri okuyorum" dedi. Gazeteleri sayfaları çevirerek okumaktan büyük keyif aldığını vurgulayan Güral, SABAH'ın kendisi için özel bir yeri olduğunu da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm sanayicilerin kur riskini azaltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN