Türkiye artık dünya turizmine yön verebilir

Giriş Tarihi: 22.4.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 12:59
Türkiye artık dünya turizmine yön verebilir

MNG Grup Genel Müdürü Oğuz Terzi, dünya turizminin önemli oyuncularından biri haline gelen Türkiye’nin yattan spora, gastronomiden kongre ve sağlığa kadar tüm turizm çeşitlerinde dünyaya yön veren ülkeler arasında olabileceğini söyledi.

leri ile konaklama, MNG Turizm ile de seyahat sektörün- de hizmet veren MNG Grup, Türk turizminin olanaksızlıklar içinden bugün vardığı noktayı gerçek bir başarı öyküsü olarak tanımladı. Şirketin Genel Müdürü Oğuz Terzi, Türkiye'nin dünya turizminin önemli oyun-cularından biri haline geldiğini söyledi. Terzi, "Türkiye'nin yattan spora, kıştan gastronomiye, kong- reden sağlık turizmine kadar aklınıza gelebilecek tüm turizm çeşitlerine olanak veren bir coğrafyası, iklimi, tarihi ve kültürel zenginliği, doğal kaynakları, insan gücü ve girişimcilik ruhu var. Anadolu'nun her köşesi kültür zenginliği ile gerçek bir turizm hazinesi" dedi. Türkiye'nin özellikle son 10 yılda turizm alanında birçok yatı rım yaparak tanıtım atağına geçti- ğini vurgulayan Terzi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca sağlanan enerji ve su bedeli indirimi gibi teşviklerle sektörün hızlı bir yükselişe girdiğini ifade etti.

SAĞLIKTA ATAKTAYIZ

"Kış turizminden gastronomiye, incentive'den sağlık ve doğa turiz- mine kadar hemen alanda iddiamızı sürdürecek kaynak ve potansiyele sahip çok şanslı bir ülkeyiz" diyen Terzi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu konuda önemli çalışmalar yapıldığını ve destek verildiğini de biliyoruz. İstanbul kongre ve toplantı turizminde dünyada marka olarak kabul edilen destinasyonlar arasına girdi. Antalya'da başta golf ve futbol olmak üzere spor turizminde önemli sonuçlar alınıyor. Sağlık turizminde son 5 yıldır vardığımız noktayı çok başarılı buluyorum. Bu anlamda devlet, mesleki kurumlar, belediyeler ve turizmcilerin el ele vererek, bir plan dahilinde çalışmalar yapılması ile çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye artık dünya turizmine yön verebilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN