Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkenin ilk turizm holdingiyiz

leri Başkanı Reha Arar, sektörün gelişim yaşadığını söyledi. Net Holding’in ülkenin ilk turizm holdingi olduğunu belirten Arar, “Öncü misyonumuzu” sürdürüyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 13:47
Ülkenin ilk turizm holdingiyiz
leri Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizm Yatırımcılar Derneği () Kuzey Kıbrıs temsilcisi Reha Arar, KKTC'nin turizm alanında gelişimine büyük katkılar sağlamış duayen bir isim... 1946 doğumlu olan ve Türk turizminin gelişimine an be an şahitlik eden Arar, sektörün büyük bir gelişim yaşadığını söyledi. Turizm sektörüne girmeden önce Sağlık Bakanlığı'nda Bakan Danışmanlığı yapan ve İstanbul Sağlık Dairesi Başkanlığı hizmetlerinde bulunan Arar, 40 yıl önce Türkiye'deki turizmin resmini şöyle çizdi: "1970'lerden sonra İstanbul da 5 yıldızlı iki otel açılmıştı. Biri İzmir biri de Antalya'da iki otel turizme hizmet veriyordu. İstanbul'a yabancı bir resmi heyet geleceği zaman ciddi sıkıntı yaşanıyor, tavassutla gelenleri kaliteli bir otele yerleştirebiliyorduk. Birçok arazinin turizm maksatlı olarak yatırımcıya tahsisi, Kalkınma Bankası destekli krediler bir anda Antalya'yı bir turizm cenneti, bir turizm destinasyonu yaptı. Sadece Antalya değil Bodrum, Marmaris, Ege Bölgesi'nin bazı sayfiye kasabaları ve de en önemlisi İstanbul, ciddi anlamda turist çeken noktalar oldu." Arar, Akdeniz çanağının Avrupa'da dış turizmden kâr sağlayan ilk 3 arasında olduğunu söyledi.

6 bölge turizmle anılsın

Yeni Türkiye'ye olan inancının tam olduğunu aktaran Reha Arar, turizm alanında yeni teşvikleri beklediklerini belirtti. Arar, "Böylece bugün nasıl Antalya turizmiyle anılıyorsa en az onun kadar Türkiye'nin çok değerli altı bölgesi de turizmle anılacaktır. O zaman turizmin can verdiği 30'a yakın sektör o bölgelerde de hareketlenecek, dolayısıyla ülkenin reel sektör rakamları da bu oranda yükselecektir" dedi.

Günaydın'ın müptelasıyım

Sabah gazetesinin 30 yıldır sadık bir okuyucusu olduğunu vurgulayan Arar, şunları söyledi: "Günaydın'a müptelayım. İnternet gazeteciliğine mesafeliyim, sayfalara dokunmaktan büyük keyif alıyorum. Son yıllarda kullandığınız ana sayfadaki kağıt kalitesi beni ciddi olarak cezp ediyor ve sıcak geliyor. Sabah gazetesi kurumumuz için de özel bir çözüm ortağı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkenin ilk turizm holdingiyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN