Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetişmiş insan kaynağının önemi arttı

Giriş Tarihi: 22.4.2015 15:37
Yetişmiş insan kaynağının önemi arttı

30 yıllık süreçte turizmde insan kaynağının öneminin arttığını belirten Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, “Oteller artık çok lüks. Hizmet kalitesiyle ayrışıyorlar” dedi

2001'de Sheraton Çeşme ile turizm sektörüne adım atan , 2013'te Radisson Blu Hotel ve Istanbul Pera'yı hizmete açarak sektördeki varlığını güçlendirdi. Turizm sektörünün 30 yıllık sürecini değerlendiren Dilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İskender Dilek, sektörde insan kaynakları faktörünün öneminin arttığını söyledi. Teknolojik gelişmelerin sürece entegre edilmesiyle birlikte sektörün büyük bir endüstri haline geldiğini vurgulayan Dilek, son yıllarda mimari ve otomasyon anlamında iddialı otellerin inşa edildiğini ifade etti. Dilek, "Ama bu unsurlar arasındaki en önemli farklılık hizmetle sağlanmakta" diye konuştu. Hız üzerine kurulu bir çağda yaşadığımıza dikkat çeken İskender Dilek, buna ayak uydurabilmek için de ihtiyaçların çeşidine göre teknoloji ve altyapı sistemlerinin çok iyi kurgulanması gerektiğini vurguladı. Dilek, "Hizmette en önemli unsur olan insan gücünün de bu duruma adapte edilmesi misafir memnuniyeti için çok önemli. Özellikle akıllı cihazlar, internet, yeni yazılımlar ve sosyal medya hizmet alan misafirlere istediklerini anlık olarak paylaşma olanağını sağlıyor. Bu da standartları daha da yüksekğe çıkarıyor. Çünkü rekabet içerisinde misafir memnuniyeti en yüksek olan ve geri bildirimleri hızla cevaplandırabilen bu yarışta hep önde olacak" ifadelerini kullandı.

250 MİLYON KİŞİ BU SİTEDE
İşletmeleriyle ilgili de bilgi veren İskender Dilek, "Sheraton Çeşme, Radisson Blu Hotel ve İstanbul Pera'yı en üst hizmet standardıyla işletiyoruz. Pera'daki otelimiz Rezidor bünyesinde yer alan franchise oteller içerisinde 'Yılın oteli ödülü'ne layık görüldü. Bu da hizmet standardımızın ve başarımızın bir tescili oldu" dedi. Bilişim sektöründe de ilerleme kararları olduğunu belirten Dilek, "Trust you adında 14 bin müşterinin kullandığı müşteri yorum ve analiz programını Türkiye'ye getirdik. Toplam erişime bakıldığında ayda 250 milyon kişi bu programa bakarak tatile gidiyor" şeklinde konuştu.

HAREKETLİ BİR COĞRAFYADAYIZ
Turizmin cari açığı kapatmakta Türkiye için çok önemli bir sektör olduğuna vurgu yapan İskender Dilek, son yıllarda yaşananların bunu gösterdiğine dikkat çekti. Ekonominin istikrarlı gidişatının tüm sektörler için hayati önem taşıdığını vurgulayan Dilek, şunları anlattı: "Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde, turizm ile bağlantısı olan herkesin eğitim anlamında çok iyi yetişmiş olması, gelen turist açısından çok önemli. Trafik ve alt yapı sorunları da üzerinde durulması ve çözüm üretilmesi gereken en önemli konuların başında geliyor."

Sabah gazetesini çıktığından beri takip ettiğini söyleyen İskender Dilek, Türk medyasında Sabah gazetesinin çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Dilek, "30 yıllık süreçte Türkiye'de bir gazete olarak varlığını sürdürmek büyük bir başarı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetişmiş insan kaynağının önemi arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN