Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yılda 1.2 milyon turist ağırlıyoruz"

Giriş Tarihi: 22.4.2015 12:34 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 12:40
Yılda 1.2 milyon turist ağırlıyoruz

Otellerinde yıllık 1.2 milyon turisti ağırlayan Limak, 2023’e kadar tesis sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor. Grubun Koordinatörü Kavaloğlu, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen lüks otel zincirlerinden biriyiz” dedi

1995'te Arcadia Hotel ile sektörüne giriş yapan , bugün dördü Antalya, ikisi İstanbul ve birer adet de Yalova ile Ankara'da olmak üzere toplam 8 otelle hizmet veriyor. Limak Otelleri Turizm Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Limak Turizm Grubu'nun Türkiye'de yıllık 1.2 milyon turisti ağırladığını söyledi.

Türkiye'nin en hızlı büyüyen lüks otel zincirlerinden biri olduklarını vurgulayan Kavaloğlu, Limak'ın turizm yolculuğunu ise şöyle anlattı: "Grubumuz sektöre Antalya Belek'teki Arcadia Hotel ile merhaba dedi. 1997'de Kemer'deki Limra ve 2002'de ise Belek'te Atlantis otellerini hizmete açtı. 2000'de Limak International Hotels&Resort markasını hayata geçiren Limak 'Warm Hospitality&Excellent Service-Sıcak Misafirperverlik ve Mükemmel Hizmet' sloganını marka vaadi olarak tescil ettirdi. 2006'da Limak Ambassadore Otel ile şehir otelciliğine adım atan Limak Turizm
Grubu aynı yıl Antalya Lara'da Lara De Luxe Hotel&Resort'u ülke turizmine kazandırdı. 2010'da Türkiye'nin ilk termal butik oteli Yalova Termali ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki ISG Airport Oteli hizmete aldı. Limak Turizm Grubu'nun en yeni halkası Eurasia Luxury Hotel 2011'de İstanbul Kavacık'ta hizmete açıldı."

TURİZM MERKEZE OTURMALI

Türkiye'nin son 10 yılda turizm sektöründeki büyüme ivmesini daha da hızlandırdığını belirten Kavaloğlu, bunda ülke dışındaki faktörlerin büyük etkisi olduğunu dile getirdi. Kavaloğlu, "Havayolu taşımacılığının hızlı büyümesi, yerli turistin ve Rusya gibi ülkelerin seyahat harcamalarındaki artış etkili oldu. Ülkedeki otel yatırımları da hızlı arttı. Özellikle İstanbul'daki yatak sayısı 30 yılda üçe katladı" dedi. Turizm sektörünün ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine etkisi, yarattığı istihdam ve kırsal alanların gelişmesi için sağladığı olanaklarla ekonomik kalkınmada büyük rol oynadığını vurgulayan Kavaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi için öncelikle sürdürülebilirliğini kesinleştirmesi gerekiyor. İstikrarın hiç bitmeyen bir sistem olarak Türkiye'nin ve turizm sektörünün merkezine oturması gerekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yılda 1.2 milyon turist ağırlıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN