Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en verimli aracı yola çıkmaya hazırlanıyor!

1 TL'lik enerji ile Edirne'den Kars'a yaklaşık bin 600 kilometrelik yol kat etmeyi hedefleyen araç, yeni tasarımı ve teknik özellikleri ile ilk kez görücüye çıkacak.

Giriş Tarihi: 27.4.2015 09:39 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 14:36
Türkiye'nin en verimli aracı yola çıkmaya hazırlanıyor!
(YTÜ) Ae2 Project ekibi tarafından üretilen, Türkiye'nin en verimli elektrikli aracı 'İstanbul' Eco-marathon'da yarışmak üzere Rotterdam'a uğurlanıyor. 1 TL'lik enerji ile Edirne'den Kars'a bin 600 kilometre yol kat etmeyi hedefleyen araç, düzenlenen törenin ardından yeni tasarımı ve teknik özellikleri ile ilk kez görücüye çıkacak.

Türkiye'den katılan 20 takımdan biri olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan Yıldız Teknikliler, Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri, geleceğin yakıt alternatifleriyle çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek ve enerjinin verimli kullanılması için küresel platformda 30 yıldır düzenlenen Shell Eco-marathon'a AE2 project team olarak bu yıl "İSTANBUL" isimli araçla katılmayı hedefliyor.

YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem'in katılımıyla YTÜ Davutpaşa Kampüsü tarihi Otağ-ı Hümayun binasında düzenlenecek olan geleceğin aracı olarak lanse edilen "İSTANBUL" aracının tanıtımı 28 Nisan Salı günü, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Tarihi Otağ-ı Hümayun Binası'nda saat 10.00'da gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en verimli aracı yola çıkmaya hazırlanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN