Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Haziran'da elektrik kesintisi olmayacak

Muhalefetin ve Paralel medyanın seçim malzemesi haline getirdiği elektrik kesintileri konusunda 7 Haziran için adeta seferberlik ilan edildi. 1-7 Haziran arasında hiçbir hatta kesinti olmayacak, izinler iptal edilecek

Giriş Tarihi: 29.4.2015
7 Haziran'da elektrik kesintisi olmayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yetkilileri ve elektrik dağıtım şirketlerinin yaptığı toplantıdan, seçime dönük önlemler çıktı. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanı Nihat Özdemir, 1-7 Haziran arası hiçbir hatta kesinti olmayacağını, planlı kesintilerin bile durdurulacağını söyledi. Özellikle muhalefet partilerinin seçim propagandası olarak kullandığı elektrik kesintileri konusunda kamu kurumlarının yanında perakende sektörü de gerekli önlemleri alıyor. Bakanlık yanında Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin (TEİAŞ) önlem planı hazırlamasının ardından, elektriği tüketiciye ulaştıran dağıtım şirketlerinin temsilcileri ile bir toplantı yapıldı. Toplantı konusunda bilgi veren Özdemir, "Planlarımız yaklaşık 20 gün öncesinden hazırlandı. Sayın Bakan ve EPDK yetkilileri ile dağıtımcılar bir araya geldi ve kararları gözden geçirdi" dedi.

35 BİN PERSONEL NÖBETTE
Özdemir, alınan önlemleri de şöyle anlattı: "7 Haziran günü için bütün izinler iptal edilecek. Herkes görevinin başında olacak. Zorunlu ve hayati durumlar dışında dağıtım şirketlerindeki bütün personelin çalışması için karar aldık. Oy kullanmaya gidenler bile nöbetleşe gidip gelecek. Türkiye'nin bir bölgesinde değil, her bölgesinde aynı önlemler uygulanacak. 35 bin civarında personel çalışacak. Oylar tamamen sayılıncaya kadar bir olay yaşanmadan o geceyi atlatacağız."

BAKIMLAR BİLE ERKEN BİTİRİLECEK
Elektrik dağıtım şirketleri, kendilerinin sorumluluğunda olan enerji nakil hatları ve trafo gibi bakımları mevsimin uygun olduğu yaz aylarında yapıyor. Özdemir, buna karşı da önlem alındığını ifade etti. Bu yıl bakımların haziran ayından önce bitirilmesini hedeflediklerini kaydeden Özdemir, "Planlı kesintiler dahi duracak. 1-7 Haziran arasında planlı kesinti de yapmıyoruz. Bu süreci akıllı ve dikkatli geçireceğiz. Hedefimiz şeffaf ve hür demokratik ortamda seçimin neticelendirilmesi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran'da elektrik kesintisi olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN