’ten o iddialara sert tepki

Giriş Tarihi: 1.5.2015 21:24 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 21:34
Mehmet Şimşek’ten o iddialara sert tepki

Maliye Bakanı , TGRT Haber'de katıldığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye'nin en sıkıntılı yıllarda bile dünyanın gerek gelişmekte olan gerek gelişmiş ülkelerinden çok daha iyi performans ortaya koyduğunu ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"En kötü yılımız, IŞİD terör örgütü bütün ticari kanallarımızı tıkamış, en büyük ticaret ortağımız Avrupa krizde, Rusya'da bir kriz baş göstermiş, bütün bu faktörlere rağmen Türkiye geçen sene gelişmekte olan ülkeler ortalaması Çin, Hindistan hariç daha hızlı büyüdü. Avrupa'yla arayı kapattı. Halbuki Türkiye ile ilgili analizlere bakarsanız, gerek paralel çevrenin dışarıda yaratmaya çalıştığı intiba gerekse Türkiye karşıtlarının belli çevrelerin sürekli bir şekilde yazıp çizdiği konuların... Yani bozuk saat dahi günde iki kez doğruyu gösterir. Bunlar bozuk saat kadar dahi değiller."

"SEÇİM BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALKAR KALKMAZ EKONOMİ HIZLANACAK"

Türkiye'nin etrafındaki fırtınalardan, mevsim şartlarından etkilendiğine işaret eden Şimşek, "Seçim belirsizliği ortadan kalkar kalkmaz, ben inanıyorum ki Türkiye ekonomisi hızlanacak, büyüme hızlanacak çünkü ertelenmiş bir tüketim var, ertelenmiş yatırımlar var" dedi.

Şimşek, "Şimdi 10 bin 400 doları siz düşük bulabilirsiniz ama Dünya Bankası'nın tanımına göre 12 bin 700 dolar civarı 'yüksek gelir grubu' tanımına giriyor. Yani Türkiye'nin yüksek gelir grubu ülkeleri arasına girmesine ramak kalmış. Türkiye'nin etrafında olup bitenleri dikkate almadan son yılların performansını değerlendirmek haksızlık olur" değerlendirmesinde bulundu.

"TAM BİR ÇARPITMA USTASINA DÖNÜŞTÜLER"

CHP'nin seçim vaatlerinin sorulması üzerine de Şimşek, "Doğrusu ana muhalefet bu dönemde tam bir hayal kırıklığı içerisinde. Olur, iddialı vaatlerde bulunursunuz, yani bunlar tam bir çarpıtma ustasına dönüştüler. Açık açık milletin gözüne bakarak yalanlar atılıyor" ifadelerini kullandı.

Elmastan vergi alınmadığı iddialarına ilişkin olarak da Şimşek, "Çarpıtma ve yalan bakın meydanlarda benim için 'elmasta vergiyi sıfırladı' diyor benim için. Milletin gözüne baka baka yalan atıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Şimşek’ten o iddialara sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN