Güneydoğu'nun işaret fişekleri

Siirt'te Limak'ın yaptırdığı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ile Türgev Emine Erdoğan Kız Yurdu'nu açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar Güneydoğu'nun işaret fişekleri" dedi

Giriş Tarihi: 5.5.2015
Güneydoğu'nun işaret fişekleri
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te İbrahim Hakkı Hz. Anadolu Kız İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi, Türgev Emine Erdoğan Kız Yurdu ile spor kompleksinin açılışını yaptı. Limak Holding tarafından yapılan kompleksin açılışında konuşan Erdoğan, "Burada okul, yurt ve spor tesisiyle adeta bir külliye meydana geldi. Bunlar Güneydoğu'nun işaret fişekleridir. Buradan mezun olanlar geleceğe farklı bakacaktır. Neden bu okuldan birinciler çıkmasın, sizlere inanıyorum" dedi.

9 AYDA TAMAMLANDI

Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan ise gençlere "Bu okulu size emanet ediyoruz. Sizler bu okulun hakkını vereceksiniz" diye seslendi. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de inşaatın 9 ayda tamamlandığını ve 2014-2015 eğitim- öğretim yılına yetiştirildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir anekdotunu da anlatan Özdemir, "Bana 'Nihat Bey beşinci viteste gidiyorsun' dedi. Ben de bunun üzerine Siirt'te böyle bir tesis yapmaya karar verdim" dedi.

630 YATAKLI YURT
Türgev Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ise yurtlara hep öncü kadınların isimlerini verdiklerini belirterek, "Emine Hanım'ın Türkiye'nin dört bir köşesinde kız öğrencilerinin eğitimi için girişimleri var. Bu anlamda kendisine teşekkür ederim" diye konuştu. Erdoğan'ın açılışını yaptığı 80 derslikli okul, 630 yataklı yurt, 1000 kişilik spor salonu ve 1000 kişilik konferans salonu 31 bin 637 metrekarelik alan üzerine inşa edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğu'nun işaret fişekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN