Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Platform yabancı avında

Kartal'da iş yapan 5 inşaat firmasının oluşturduğu platform, ilk icraatını belirledi. Radarına yabancı yatırımcıyı alan oluşum, Dubai Cityscape fuarında ilçeyi tanıtacak

Giriş Tarihi: 6.5.2015
Platform yabancı avında
İstanbul Kartal'da yatırım yapan 5 gayrimenkul firmasının oluşturduğu Kartal Bölge Platformu yabancı yatırımcıyı radarına aldı. Plortformun ilk icraatı ilçenin tanıtımı için Dubai Cityscape Fuarı'na katılmak olacak. Plotformun kurucularından Dap Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bölgedeki projelerinin bitmesiyle buraya 6 milyar liralık yatırım yapmış olacaklarını söyledi. Yılmaz, "İstanbul'un şu anda yatırım değeri en yüksek bölgesi kuşkusuz Kartal. Her şeyden önce bölgenin yanı başında Sabiha Gökçen Havalimanı var. Türkiye'nin büyük şirketlerinin yönetim yerleri Kartal ve çevresinde" dedi.

DEV YATIRIMLARIN MERKEZİ

EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ise özellikle Avrupa yakasında hissedilen yoğun yabancı yatırımcı ilgisinin artık Anadolu yakasına yöneldiğini belirtti. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de, bölgenin alt ve üst yapı yatırımlarının geçiş noktası olduğunu kaydederek, "Hepsi Marmara'da bir altın çember (golden ring) oluşturuyor. Burası ise onun merkezi. Amacımız bölgenin düzgün şekilde gelişmesi ve tanıtımının yapılması" diye konuştu. Metsan Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Satoğlu ise "Kartal'da önemli olan bugün güzel görünen projeler yapmak değil, burada yaşayacak insanların ihtiyaçlarını gözeterek proje tasarlamak. Bundan 50 yıl sonra bile bölgeye kalıcı eserler bırakmak gerekiyor" dedi. DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya ise bölgenin çeşitli ulaşım hatlarıyla kesişim noktasında olduğunu kaydederek, bunun yatırımcı avantajını da katladığını söyledi.

2019'A KADAR 100 BİN KONUT DÖNÜŞECEK
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, kentsel dönüşümü fiziksel, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla birlikte ele aldıklarını belirterek, "Bütün bürokratik engelleri kaldırıyoruz. Sözleşme taslağı hazırladık. Belediyemizin Tasarım, Araştırma ve Katılım birimi olan TAK Kartal ile Kartal'ın geleceğini planlıyoruz. 18 bin 400 kişiye yıkım ruhsatı vermiştik. 2019 sonuna kadar hedefimiz 100 bin insanın yaşadığı yerin dönüşümünü sağlayabilmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Platform yabancı avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN