Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Birlik olmazsak Ortadoğu gibi oluruz"

Maliye Bakanı , "Türkiye'de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu'daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir" dedi.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 15:49
Birlik olmazsak Ortadoğu gibi oluruz
Bakan Şimşek, Karkamış İlçe Seçim Bürosu'nun açılışında, hemen her seçimin önemli olduğunu ancak şu dönemlerde önemi bir kat daha artan, ülkenin ve her ferdinin yaşamını yakından etkileyecek bir seçime yaklaşıldığını söyledi.

Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere Türkiye'nin çevresindeki bir çok ülkede kargaşanın hakim olduğuna dikkati çeken Şimşek, Türkiye'nin ise huzur ve güven içerisinde büyümeye devam ettiğini vurguladı.
"BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİREMEZSEK..."
İstikrarla beraber büyümeyi sürdürmek istediklerini anlatan Şimşek, "Türkiye'de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu'daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir. Bugün Türkiye'de güçlü bir hükümet, istikrar ve reformlar yapılmasaydı, Türkiye'nin temelleri sağlamlaştırılmasaydı, çözüm süreciyle birlikte kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz güçlendirilmeseydi, Türkiye'nin bugün hali ne olurdu, bilemeyiz" diye konuştu.

Sırf, 'AK Parti yeniden iktidara gelmesin' diye bazı grup ve partilerin gizli ittifaklar peşinde olduğunu dile getiren Şimşek, şöyle konuştu:

"Bugün AK Parti karşısında hiçbir zaman bir araya gelmesi mümkün olmayan parti ve grupların bir araya geldiğini görüyoruz. Bunların ne çözümle, ne Türkiye'ye vizyon üretmeyle en ufak bir ne programları ne de projeleri var. Bütün meseleleri, hizmet kervanının devamını sekteye uğratmaktır. İstikrar olmadan reform olmuyor. İstikrar olmadan Türkiye'nin güçlenmesi mümkün değildir. Türkiye'nin ekonomik veya diğer alanlarda olsun hiçbir dönemde olmadığı kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Bizden önce onlarca hükümet göreve geldi, Türkiye ekonomisini 230 milyar dolara taşımışlar. 90'lı yıllarda da adeta yerinde saymış bir ekonomi var. Peki AK Parti ne yapmış? Son 80 yılın en büyük küresel krizine, AB'deki krize ve Ortadoğu'daki kaosa rağmen Türkiye ekonomisini 800 milyar dolara taşımış."

Şimşek, ekonomiyi 800 milyar dolara taşırken sağlıktan ulaştırmaya, eğitimden araştırma ve geliştirmeye hemen her alanda bir çok reformu hayata geçirdiklerini hatırlatarak, Türkiye'nin her geçen gün daha saygın bir ülke haline geldiğini kaydetti.

"101 ÜLKEYE VİZESİZ GİDEBİLİYORUZ"

AK Parti öncesinde Türkiye'nin dünyadaki imajının sürekli olarak geriye gittiğini belirten Şimşek, şöyle devam etti:

"Şimdi ise ülkemiz çok daha saygın hale geliyor. Bugün 101 ülke, Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor. Eskiden böyle miydi? Bu ülkenin itibarı maalesef geriye gitmişti. Türkiye kendi uydusunu, tankını, uçağını ve kendi hızlı trenini üretir duruma gelmiştir. Bizim vizyonumuz, 2023 ama onlar olmayan kaynakları dağıtmaktan bahsetsinler, biz ise Türkiye'yi çok güçlü bir şekilde nereye taşıyacağımızdan bahsediyoruz. Allah'ın izniyle söylediğimiz çalışmaların hepsini başaracağız. Bunun için de herkesin desteğini bekliyoruz."

Bakan Şimşek, konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bazı milletvekillerinin katılımıyla seçim bürosunun açılışını yaptı.

Daha sonra Çakıroğlu Köyünde verilen yemeğe katılan Şimşek, partisinden istifa ederek AK Parti'ye katılan Karkamış Belediyesi MHP Meclis Üyesi Bozan Küçükaslan ve beraberindekilere parti rozetini taktı.

Bakan Şimşek ve beraberindekiler, Karkamış Belediyesinin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi ve kaymakamlığı ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Birlik olmazsak Ortadoğu gibi oluruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN