Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’un engellilere desteği artıyor

Türkiye İş Kurumu () Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile istihdamlarını temel görev olarak gören İŞKUR tarafından engellilerin kendiişlerini kurmalarına yönelik sunulan hibe desteğinden 2015 yılında 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edileceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 17:49 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 17:55
İŞKUR’un engellilere desteği artıyor

Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, "Engellilerin mesleki eğitimleri ve rehabilitasyonları ile kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğini sunmaya devam eden Türkiye İş Kurumu başkanlığındaki Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, 2015 yılında kendisine sunulan 233 projeyi değerlendirerek 153 projeye yaklaşık 7,6 milyon TL kaynak tahsis edilmesine karar vermiştir.

Bu kapsamda en az yüzde 40 oranında engelli sağlık raporu olanların hazırladıkları 51 projeye proje başı 36 bin TL olmak üzere yaklaşık 1,8 milyon TL finansman desteği sağlanarak kişilerin kendi işlerinin sahibi olması sağlanacaktır." dedi.

Yazıcı ayrıca; komisyonun engellilerin mesleki eğitimi, işe uyumu ile işverenlere engelli istihdamları için destek teknolojileri ile engellilere yönelik işbaşı eğitim programları ve kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü projelerine de çeşitli miktarlarda destekler verdiğini bildirdi.
Engellilerin kendileri veya engellilere yönelik çalışma yapan tüm kurum ve kuruluşların hazırlayacakları projeleri 28 Haziran 2015 tarihine kadar bulundukları ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine sunmaları halinde komisyon tarafından değerlendirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR’un engellilere desteği artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN