Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yılın ilk çeyreğinde 92 milyon yaptı

Giriş Tarihi: 8.5.2015 17:24 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 17:25
Ülker yılın ilk çeyreğinde 92 milyon kar yaptı

Bisküvi'nin kârı, yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artışla 92 milyon liraya yükselirken, cirosu 790 milyon lira oldu.

CEO'su Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada, "2015 yılının ilk çeyreğinde açıkladığımız sonuçlar, sene sonu hedeflerimiz için iyi bir başlangıç oldu" dedi ve şöyle devam etti:

"İhracat pazarlarındaki belirsizlikler ve kur artışlarının maliyet üstündeki baskısına rağmen aldığımız sonuçlar, Ülker Bisküvi'nin güçlü mali ve operasyonel yapısını göstermektedir. 2015 yılı 1. çeyreğinde elde edilen 790 milyon gelir geçen seneye kıyasla sabit kalırken, ihracat yapılan ülkelerde siyasi ve sosyal önemli dalgalanmalar sonucunda ihracat gelirlerinde azalma yaşanmıştır. Yurt içi operasyonlarımız çift haneli büyüme kaydetmiş ve başarıyla büyümeye devam etmiştir. Özellikle 2. çeyrek ile birlikte büyümenin hızlanacağı ve yapılan verimlilik arttırıcı çalışmaların meyvelerini topluyor olacağız."

Tütüncü, "2014 yılında uygulamaya başladığımız maliyet ve yatırım politikalarının etkisi ile de 2015 yılında hızlı bir büyüme bekliyoruz" diye ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülker yılın ilk çeyreğinde 92 milyon kar yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN